Благоустрій та озеленення дачі

Наша жива огорожа
Наша жива огорожа
Реклама

Приїжджаючи на присадибну ділянку, хочеться бачити не тільки під лінієчку висаджені грядки, вздовж паркану зростаючі чагарники, але й екзотичні куточки дикої природи.

Моя сім’я має присадибну ділянку площею 12 соток. Озелененням території займався мій свекор. На ділянці дуже добре поєднуються як типові для нашого регіону рослини, так і екзотичні. З не властивих нашому клімату можу назвати гінкго білобу, аралію маньчжурську, лимонник китайський (до речі, ця рослина дуже добре себе почуває в затінених місцях нашого саду під кронами дерев), перстач білий і жовтий і т.д. Перелік дуже великий, відразу всі й не перерахуєш.

Хочу приділити увагу кущам, які навесні першими радують нас смачними плодами. Це – жимолость їстівна, найбільш швидкоплідна ягода в саду. Коли я спробувала її перший раз, вона здивувала мене приємним смаком, але гіркота, присутня в ній, відразу відлякала. Тоді свекор розповів про всі її корисні властивості та підкреслив, що цю ягоду давали космонавтам для виведення радіації з організму. Я вирішила спробувати її ще раз, але вже з цукром, і не пошкодувала. Тепер ми всією родиною чекаємо дозрівання перших ягод з нетерпінням. Навіть тривалий процес збору врожаю не лякає, тому що в цей час року і врожаїв поки немає. А регіон у нас промисловий, екологічно забруднений, так що, панове-городники, раджу обзавестися таким кущиком.

Ще гідна уваги рослина, схожа на ківі, тільки з більш дрібними плодами. Якщо потрібна протягом декількох років живозростаюча альтанка, то в цьому випадку актинідія є найкращим варіантом. За рік гілки цієї екзотичної ліани виростають до трьох метрів, і найголовніше, що вони стійкі до наших зимових погодних умов.

Живою огорожею служать і дерева мушмули. Ця рослина має цікаві плоди, схожі на дрібну айву. Вони придатні для харчування після підмороження. Тоді вони стають солодкими. Мій свекор робив з мушмули дуже смачний кетчуп, більше нагадує смак ткемалі. Незважаючи на те, що наша дача розташована в 300 м від траси, зелені насадження на її території створюють сприятливий купол, під яким сучасна людина, що живе в мегаполісі, знаходить спокій і умиротворення хоча б на кілька днів на тиждень.

М.О.ПОЛОВНЕВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ