Терміново обробіть дерева в саду!

Терміново обробіть дерева в саду!
Реклама

Читати російською мовою

З початком потепління багато садівників, як і я, потягнулися в свої заміські сади наводити порядок на своїх ділянках. Я насамперед вирішив розмотати і обробити свої молоді дерева.

Дерева потрібно обробити не тільки від шкідників, але і від різних пошкоджень. На моїй ділянці в цьому році зайчики постаралися – погризли кору. А ще з минулого року залишилися не повністю зарослі ранки на молодих абрикосах від грибка цитоспорозу. Тому ранки потрібно обробити.

Дерева до обробки, 
уражені цитоспорозом

Склад розчину наступний: 2 штики лопати глини, бордоська рідина і вода. Бордоську рідину купив вже в рідкому стані: пакетик 10 г. У суміш додав половину (5 г), решту набрав для зберігання в шприц.

Консистенція суміші для обмазування ран повинна вийти як рідка сметана або тісто для млинців. Беремо пензлик для фарби і ретельно замазуємо пошкоджені місця. Я додатково промазав ще всі стовбури.

Дерева, обмазані глиною з бордоською сумішшю

Але на цьому все не закінчується. Далі готуємо розчин: на 10 л води – 2 г борної кислоти, 2 г марганцівки і жменю золи. Полийте ним дерева. Пам’ятайте, що борна кислота розчиняється тільки в гарячій воді.

Після поливу тією ж сумішшю, але без золи, обприскуємо наші дерева і чагарники.

Описувати, якими корисними властивостями володіє борна кислота, не буду – про це багато і скрізь пишуть. Додам, що розчин для обмазування можна зробити з глини і гною. Але гною у мене, на жаль, немає, а ось бордоська рідина з борною кислотою доступна кожному з нас. Метод дуже недорогий і ефективний.

Тихон КОНОВАЛОВ,
садівник. Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ