Сірники проти попелиці? Купання і спирт – краще!

Спички против тли? 
Купание и спирт - лучше!
Реклама

Читати російською мовою

Я квітникар-початківець, і просто приходжу у відчай, якщо бачу шкідників на якійсь рослині. Купила не так давно на ринку нову рослину – спочатку все було в порядку, а вже через тиждень на ній з’явилася попелиця. У квартирі маленька дитина і кішка, бризкати отрутами небезпечно. І ось мені сусідка-бабуся порадила увіткнути від попелиці в землю в горщик з квіткою сірники вниз головками. На мій подив, попелиця незабаром зникла.
Людмила НАУМОВА, м. Чернігів.

Порада, звичайно, цікава. Однак дуже сумнівно, щоб сірка впливала на попелицю як пестицид, всмоктуючись корінням квітки. Попелиця насправді викорінюється досить легко, на відміну від білокрилки і павутинного кліщика. Вона і сама може пропасти від зміни умов.

Попелиця харчується тільки на соковитих і ніжних частинах рослини. Якщо рослина зупиняє зростання і стебло, листя грубіють – то велика частина колонії попелиці не зможе харчуватися і гине. Тому, не варто впадати в оману з цього приводу.

До слова, безпечним методом позбавлення від попелиці може служити її змив з рослини гарячою водою. Для цього ставите горщик в душ і попелиця від гарячої води загине. Але, можливо, процедуру доведеться повторити кілька разів для повного знищення особин, що вижили. Можна і зовсім занурити рослину повністю в воду на півгодини або годину, попелиця тоді задихнеться.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

А є ще простий метод – купити в аптеці спирт, залити його в маленький обприскувач і, не розбавляючи, обприскати колонії попелиць. Така «п’янка» для них теж досить згубна. Тільки не використовуйте горілку – вона на попелиць діє гірше, а висихає довше, ніж спирт і може викликати на ніжних рослинах опіки.

Також можна обробити рослини малотоксичним біопрепаратом від попелиці Актофіт (або його аналогами Фітоверм, Агравертин). Для цього просто поставте горщик з рослиною в душовій або на сходовому майданчику (балконі) і ретельно обробіть за інструкцією. Потім одягніть на рослину поліетиленовий пакет і щільно обв’яжіть. Це посилить дію препарату і заодно не зашкодить дитині і кішці. Через тиждень пакет зніміть.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ