Календар рибалки: лютий

Календарь рыболова: февраль
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Судак – у мороз, окунь – у відлигу
  2. Пластикові приманки
  3. Мормишка нікуди не дінеться
  4. Підгодовування… цеглою

Судак – у мороз, окунь – у відлигу

До кінця зими у водоймах створюється критичний кисневий режим через щільний панцир льоду. Запаси кисню в теплі і малосніжні зими тануть швидко. Хоча лютий в цьому плані мало чим відрізняється від січня. Продовжуються снігопади, хуртовини, морози. Але в сонячні дні вже дзвенить крапель, нерідкі відлиги.

Як показує практика, в лютому краще ловиться судак в тих водоймах, де поступово знижується рівень води. Клює він на живця і на блешні. Найкраще цей хижак бере в морозні дні зі стійкою погодою, а ось в похмурі дні судак трапляється протягом усього дня.

Окунь же найкраще бере на блешню у відлигу. У цей час він більше стоїть на чистих від трави, але закорчованих місцях. При снігопадах і завірюхах непогано клює і плотва, густера, які рясно заселяють наші водойми.

Особливо активізується окунь до середини лютого. Ця риба дуже чутлива до коливань води. При перших же підйомах води на річках і озерах після відлиг зграї окуня залишають місця своєї зимівлі і підходять ближче до берегів. З кожним днем він все сміливіше клює на червоного гнойового хробака, дрібну окуневу блешню і пучки мотиля.

Клювання окуня в цю пору різке і рішуче. Найбільш сприятливий час для клювання окуня в лютому – опівдні. В сутінки та темний час доби окунь перебуває в напівсонному стані, його рухова активність загальмована.

У лютому відновлюється і ловля ляща. Правда, великий лящ взимку ловиться рідко, а ось молоді підлящики вагою в 400-600 г часто стають здобиччю рибалок. Особливо часто їх можна підстерегти в придонних шарах води на схилах зимувальних ям. Ловлять їх на поплавкові вудки або на блешню, з підсадкою на гачок пучка мотиля.

Нерідко в лунці або промоїні вода швидко покривається тонкою скоринкою льоду, поплавок при цьому примерзає і гірше реагує на слабкі покльовки. Тому він повинен бути так відрегульований, щоб знаходився в притопленому положенні: це перешкоджає заледенінню і збільшує його чутливість.

Не забувайте і такого мешканця водойм, як йорж. Рано залягаючи в сплячку (звичайно вже на початку жовтня), він прокидається одним з перших і вже на початку лютого залишає ями, починаючи подорожувати на пологих річкових перекатах.

Основна снасть для ловлі йоржа в цей час – зимова вудка з тонкою волосінню, легким поплавком і грузилом з 2-3 дробинок. А найкраща для нього насадка – дрібний гнойовий черв’як і мотиль.

Пластикові приманки

Про твістери і віброхвости
просить розповісти Олег НЕЧИПУРЕНКО
з м. Дніпрорудний Запорізької області.

Ці пристосування є нічим іншим, як м’якими пластиковими приманками, які стали особливо популярними серед рибалок в останні роки.

Твістери походять від англійського слова twister – звиватися, і являють собою штучних черв’яків різних видів, що складаються з кільчастого тіла і плоского вигнутого хвоста. Робить хвилеподібні рухи. В результаті приманка виходить як жива.

Існує безліч різновидів твістерів і віброхвостів. Вони відрізняються за розмірами, кольором, будовою тіла і т. п.

Мормишка нікуди не дінеться

Як швидко і надійно прикріпити мормишку? –
про це просить розповісти В. М. ГИРЯК
з м. Новоград-Волинський Житомирської області.

Шановний Вікторе Михайловичу! Потрібно в отвір мормишки зверху просмикнути волосінь, обвиваючи 1-2 рази цівку гачка, потім знову протягнути її знизу вгору, в отвір мормишки. Потім кінцем протягнутої волосіні оповити 2-3 рази основну волосінь і затягнути вузол, що впирається у верхній отвір мормишки.

Якщо ж волосінь тонка, то у вузол, перед зав’язуванням, потрібно протягнути червону вовняну нитку (або шматочок волосіні), яку після затягування вузла слід обрізати до потрібного вам розміру, а кінці розправити у вигляді пензлика.

Підгодовування… цеглою

Цим цікавиться Сергій ОНІЩУК
з м. Бершадь Вінницької області.

Підгодовування цеглою відоме давно. Про неї, до речі, згадується і у відомій книзі Л. П. Сабанєєва «Життя і ловля прісноводних риб». Для цього шматки цегли розміром з волоський горіх розкидають в прибережних очеретах. На них охоче йдуть карасі.

Правда, тут існує один важливий нюанс. Шматки цегли повинні бути заздалегідь вимоченими в… гасі, висушеними і витриманими в банці під щільною кришкою.

Деякі рибалки використовують для таких цілей смажений пісок. На сковороду треба налити олії і, коли вона закипить, всипати 2-3 склянки піску. Прожарити його близько 10 хвилин. При цьому помішувати, щоб він був весь просякнутий олією. Таке підгодовування довго зберігає запах олії і привертає рибу до місця ловлі.

Перевага такого підгодовування полягає в тому, що пісок швидко йде на дно, не розноситься течією.

На риболовлю споряджав Володимир ЗАЇКА.
Мал. Миколи КАПУСТИ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ