Ловля окуня в серпні

Ловля окуня в августе
Реклама

Читати російською мовою

Відповідаємо на запитання
Олега ЗУБЕЙКА з м. Херсона.

Ловля окуня в кінці літа є улюбленим заняттям для багатьох рибалок. Нічна прохолода і наближення осінніх холодів сприяє хорошій активності смугастого хижака. Але щоб зловити трофейну здобич, потрібно проявити старанність.

Окуня можна зустріти практично в кожній прісноводній водоймі. Його відрізняє яскрава зовнішність, яку підкреслюють вогненні плавники, смугаста луска і гострі шипи на плавці. Колір тіла може змінюватися залежно від місця проживання.

Великі зграйки дрібного і середнього окуня облаштовуються серед заростей прибережної рослинності з незначною течією і стабільним температурним показником. Найкраще шукати рибу біля обривистих берегів, на мілинах і затоках, де ніщо не заважає її спокою. Ще рибалки відзначають, що активність окуня зростає у вітер і на світанку.

Основною їжею для окуня в серпні є мальок інших видів риб, за яким він ганяється у верхніх горизонтах водойми. Великі зграйки смугастого розбійника постійно переслідують їх, що супроводжується гучними сплесками на поверхні.

Ловити окуня в серпні можна як поплавковими снастями, так і спінінгом. При виборі другого способу необхідно підготувати штучні приманки типу воблерів, компактних обертових блешень або силіконових віброхвостів. Ще смугастик добре клює на джиг. Для збору джигового оснащення потрібно прив’язати до кінця волосіні джигову головку масою 12-16 г, а до неї причепити твістер або віброхвіст. Високою ефективністю відрізняється риболовля із застосуванням різнокольорових воблерів.

Використовувати прикормку для серпневої риболовлі необов’язково за умови, що клювання хороше і стабільне. При бажанні поліпшити активність, можна попередньо закинути у воду рубленого черв’яка або сирі кістки із залишками тваринних потрухів.

Риболовля в серпні дає добрий результат як з берега, так і з плавального засобу. Головне – знайти перспективну точку і ретельно обстежити її снастями. Визначити місце годівлі зграй окуня можна за скупченням чайок. Знайшовши таке місце, достатньо закинути туди оснастку і дочекатися клювання.

Оскільки окуневі зграйки постійно переміщаються по водоймі та змінюють свої маршрути, рибалці потрібно бути терплячим і не затримуватися на одному місці більше 30 хвилин. Як тільки клювання знизиться, йдіть далі.

Для ловлі окуня в серпні слід використовувати легкі спінінги, оснащені волосінню перетином 0,4 мм. Огрузка і приманка з’єднуються разом, тому що хижак може накидатися і на блешню, і на грузило. Як блешню краще використовувати блискучі моделі з міді, латуні або срібла.

Техніка серпневої риболовлі досить проста і зрозуміла. Рибалці потрібно ретельно обстежити обрану акваторію, чергуючи ближні закидання з далекими. Проводка виконується біля самого дна і в різних горизонтах води з мінливою інтенсивністю. Підсікання повинно бути різким, але акуратним, щоб не обірвати ніжні губи смугастика.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ