Календар подій у грудні. В очікуванні дива

Календарь событий в декабре. В ожидании чуда
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. 4 грудня. День замовлень подарунків 
і написання листів Дідові Морозу
  2. 10 грудня. Міжнародний день 
прав тварин
  3. 11 грудня. Міжнародний день танго
  4. 19 грудня. Міжнародний день 
допомоги бідним
  5. 19 грудня. День святого Миколая.
  6. 20 грудня. Міжнародний день солідарності людей
  7. 28 грудня. Міжнародний день кіно, 
свято кінематографістів 
і любителів кіно 
по всьому світу

4 грудня.

День замовлень подарунків і написання листів Дідові Морозу

Він присвячений всім, хто вірить в цього зимового чарівника і з нетерпінням чекає на чудове свято – Новий рік. Він робить нас, дорослих і серйозних, знову дітьми. Ми чекаємо і готуємося до цього чарівництва, а ще загадуємо найпотаємніші бажання. Як в дитинстві. Від щирого серця. З вірою в диво. Приєднуйтесь і ви до цієї дійсно чудової новорічної традиції – напишіть листа Дідові Морозу.

Дід Мороз в кожній країні має різні імена, а його прообразами були абсолютно різні «персонажі». Так, історики стверджують, що прототипом Санта Клауса була цілком реальна людина – архієпископ Миколай, який жив в IV столітті в турецькому місті світу і зробив за своє життя багато добрих справ, тому після смерті його оголосили святим. З часом Святий Миколай «трансформувався» в доброго старця, який виконує добрі бажання і дарує дітям подарунки.

10 грудня

Міжнародний день прав тварин

Був заснований у 1998 році – у 50-ту річницю підписання Декларації прав людини.

У цей день проходить демонстрація запалення свічок – по всій Європі, Північній і Південній Америці та в багатьох інших країнах, де права тварин ігноруються і де тварини страждають і гинуть. Запалення свічок – данина Всесвітньої декларації прав людини, яка має величезне значення для захисту людських життів, а також знак руху вперед, до застосування принципів декларації до всіх розумних і відчуваючих істот.

11 грудня

Міжнародний день танго

Його відзначають у день народження аргентинського співака і кіноактора, знаменитого «Короля танго» Карлоса Гарделя. Свято танцю, філософія якого укладена в протиборстві.

Життя в танго б’є ключем, а в центрі танцю – чоловік і жінка. Їх взаємини, пристрасті, конфлікти, примирення, «третій зайвий», ревнощі, ненависть – всі почуття, які наповнюють людське життя. У цьому танці не прийнято розмовляти, посміхатися, у ньому навіть не прийнято дивитися одне одному в очі. Запрошення, висловлене вголос, може розцінюватися як образа. Припустимий лише погляд і легкий рух губ. До речі, слово «танго» з’явилося значно раніше, ніж сам танець. Спочатку це слово використовувалося на одному з Канарських островів для позначення «зборів негрів для танців, для гри на барабанах», до речі, ці барабани також називалися «танго».

19 грудня

Міжнародний день допомоги бідним

Організація Об’єднаних Націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Бідність означає не тільки брак грошей, але і відсутність гідної роботи, зручного житла, доступу до гарної освіти та охорони здоров’я.

За даними міжнародних експертів, близько чверті всього населення планети тягне жебрацьке існування. У зв’язку з цим ООН прийнято кілька програм, що ставлять собі за мету викорінення злиднів.

День святого Миколая.

Православні вшановують святого Миколая, відомого багатьма чудесами, 19 грудня. Його називають наслідувачем святого життя Христа і носієм чесноти. Католики вшановують пам’ять св. Миколая щорічно 6 грудня як покровителя мандрівників і дітей. Миколая високо шанують на Сході та Заході, його ім’я оточене масою народних сказань. Численними є оповіді про зцілення, що виходять від ікон Миколая. Різдвяні свята в Європі починаються саме з Дня св. Миколая.

У Х столітті в Кельнському соборі в день пам’яті Миколая учням церковно-парафіяльної школи стали роздавати солодощі, а пізніше в Німеччині в домах стали вивішувати черевички або шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Ці традиції швидко поширилися по всій Європі. Правда, подарунки отримують у цей день тільки слухняні діти, а неслухняних чекають різки. Але в очікуванні свята діти намагаються не пустувати і без подарунків від св. Миколая не залишається ніхто.

20 грудня

Міжнародний день солідарності людей

День солідарності був проголошений в 2006 році в резолюції, присвяченій першому десятиліттю по боротьбі світових держав з убогістю. У цьому документі містяться посилання на Декларацію тисячоліття, в якій 189 світових лідерів визначили солідарність в якості однієї з основоположних цінностей, необхідних для міжнародних відносин в XXI столітті.

У цей день проходить активне обговорення шляхів зміцнення солідарності для досягнення Цілей розвитку тисячоліття, в тому числі шляхи ліквідації злиднів. 20 грудня вважається днем, коли люди святкують єдність у різноманітності.

28 грудня

Міжнародний день кіно, свято кінематографістів і любителів кіно по всьому світу

28 грудня 1895 року в Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок (а не Капуцинів, як багато хто звик) пройшов перший сеанс сінематографа братів Люм’єр. Саме ця дата і стала днем святкування Міжнародного дня кіно. Трохи раніше, в тому ж 1895 році, французи Огюст і Луї Люм’єр отримали патент на винайдений ними апарат «Сінематограф». 22 березня 1895 брати влаштовують у Парижі перший в історії кіносеанс для своїх друзів. Але днем народження кіно вважають саме 28 грудня 1895 року, коли Люм’єри представили свою стрічку вже широкій публіці.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ