Календар рибалки. Липень

Календарь рыболова. Июль
Реклама

Читати російською мовою

На липень – маківку літа – припадає пік спеки, яку багато видів риб переносять дуже болісно. У цей період у водоймах з’являється велика кількість різних водоростей, які швидко відмирають і починають розкладатися. Через це риба відчуває кисневе голодування, збирається на глибоких місцях і тривалий час не бере взагалі ніякої насадки. Липень для рибного лову вважається не найкращим місяцем.

У період масового цвітіння водойм ловити рекомендується тільки в придонних шарах на великій глибині. У цей час можна розраховувати на жер великого окуня. Найкраще він бере на личинку бабки, яку збирають біля коренів водної рослини різака. Таку насадку окунь дуже любить і охоче бере навіть тоді, коли не відчуває голоду.

У другій половині липня триває розпочата ще в червні успішна ловля линів, які легко переносять цвітіння водойм. Ловити їх найкраще в тихих заводях річок, заливних і замулених озерах. Однак в будь-який час діє незмінне правило: чим більше мулу на місці лову, тим імовірніше зловити тут лина.

Порівняно легко переносить цвітіння води і її річний перегрів краснопірка – одна з найкрасивіших теплолюбних прісноводних риб. Зовні вона нагадує плотву, але має більш яскраве забарвлення і зовсім позбавлена слизового покриву. Хоч ця рибка і невелика за розмірами (важить всього 100-250 г), але завдяки енергійному кльову її іноді вдається наловити досить багато.

Чим ще характерний липень для рибалок? Перш за все зміною рівня води в водоймах через часті, а іноді і рясних грозових дощів. А більшість риб, як відомо, дуже чутливі до таких змін. Якщо вода в річці або озері прибуває, риба зазвичай піднімається вгору проти течії і заходить на піщані мілководдя, де вода чистіша. Під час підйому води риба клює дуже добре до тих пір, поки вода не помутніє. Це зазвичай триває від 15 до 30 хвилин, потім клювання припиняється і відновлюється тільки після спаду води.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ