Проводжаючи рік, що минає

Провожая уходящий год
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Підходить до підсумку черговий городній сезон. Кожен підбиває підсумки своїх досягнень і помилок на садово-городньому поприщі. Минулий сезон був, звичайно, своєрідним, але не можна сказати що неврожайним, особливо стосовно культури томата. Не всі сорти себе проявили однозначно. Але, в більшості своїй, можу сказати, що сезон вдався, і секрет успіху – звичайно ж, у великій кількості сортів. Я вже не раз писав, що для гарантованого врожаю слід садити кілька сортів томатів і різного призначення і терміну дозрівання.

Так було і в цьому році. З весни до середини літа було прохолодно, рослини всіх сортів набирали вегетативну масу. Ранні сорти в середині літа обрадували хорошим урожаєм. А ось більш пізні з настанням спекотної погоди в другій половині літа, в поєднанні з нестачею вологи, стали дрібніти. Особливо це було помітно у багатьох великоплідних сортів, тоді як сорти з плодами середніх і невеликих розмірів зберегли стандартну вагу плодів, і були вони, як кажуть, всі один в один. Однак, завдяки великій кількості сонця і тепла, помідори до самої осені були солодкими, що дозволило отримати томатний сік високої якості, який за смаком нагадує фруктовий (ми закриваємо його без солі, також як яблучний). Словом, сезон вдався!

Проводжаючи рік, що минає, не слід забувати про підготовку до нового врожаю. Для любителів приємних клопотів з розсадою починається довгоочікувана пора. Вже можна починати перебирати і з трепетом загортати в марлеві мішечки для протруєння жадане насіння знову придбаних новинок.

Асортимент зараз дозволяє вирощувати найнеймовірніші за характеристикам сорти. Такі, про які раніше ми й не могли мріяти! Чималу роль у поширенні зіграв Інтернет. Тепер не потрібно тижнями, а то й місяцями чекати листа з-за кордону. Будь який дачник може зайти на сайт або в спеціалізовану групу в соціальній мережі і поспілкуватися з однодумцями, поділитися досвідом і почерпнути нове, замовити насіння вподобаних новинок які рекомендують професіонали.

Завдяки цьому у пристрасних шанувальників, які займаються селекцією і насінництвом, з’явилася можливість збирати сортозразки з усього світу і використовувати їх у своїй роботі для виведення сортів, що поєднують в собі ще більш вишукані якості. І це не тільки данина моді чи необдумана пристрасть до колекціонування. Клімат на планеті і умови змінюються. І, щоб мати врожай, потрібно шукати сорти з новими якостями, закріплювати кращі показники та зберігати корисні якості для використання в селекції. Разом з тим, удосконалювати і саму технологію вирощування.

І якщо раніше такі методи, як високі грядки та органічні технології в овочівництві здавалися якоюсь екзотикою, то зараз коли клімат змінюється мало не щороку, – це життєва необхідність.

Не секрет, що багато хто з городників-початківців намагається досконально копіювати описані в публікаціях рекомендації. Але це – неправильний підхід. Оцініть, що буде прийнятно і не дуже трудомістко, а що не доцільно у ваших умовах. Головне дотримати основи. А для цього потрібен досвід. Тому, більше експериментуйте, використовуйте прочитане спочатку в дослідному порядку і впроваджуйте нові сорти, не зупиняючись на вже перевірених. Рік на рік не доводиться. Як показує досвід, саме в різноманітності сортів вирощуваних культур і застосовуваних технологій і полягає секрет успіху.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ