Пророщене насіння замінить розсаду!

Пророщенные семена заменят рассаду!
Пророщенные семена заменят рассаду!
Реклама
Читати російською мовою

Більшість городників відразу висіває насіння в ґрунт. Це традиційний спосіб отримання розсади, але має він і недоліки. Наприклад, ми не бачимо скільки повноцінного насіння дасть паросток і не можемо спланувати густоту посадки. Та й в цілому стежити за початковим розвитком рослини буває корисно. Адже насіння може виявитися несхожим, а ви даремно витратите час на його посадку.

Звичайно, це не проблема якщо ви садите помідори на розсаду, а якщо висіваєте насінини відразу в ґрунт протягом декількох днів? А потім виявляється, що вони були недостатньо схожими або просто вологість, або температура ґрунту не сприяли їх проростанню. В такому випадку навіть хороше насіння може не дати сходів. Словом, пророщувати насіння більш надійно! Адже висаджуючи його ви розумієте чи підійде для його подальшого зростання вологість і температура ґрунту.

Так ви економите посівний матеріал, свої гроші, час, а ще часто посівом пророщеного насіння можна замінити вирощену розсаду. Особливо це актуально для рослин з великим насінням, наприклад гарбузових. Адже просто посіяне в ґрунт воно може сходити більше місяця, а пророщені з’являються вже через кілька днів. Та й коренева система їх відразу освоює глибокі ґрунтові шари, а не сидить в лунці як у розсадних рослин.

Далі – більше, навіть наші улюблені томати можна вирощувати прямим посівом пророщеного насіння в ґрунт і отримувати відмінні результати. Однак тут є пара нюансів. По перше – до появи сходів потрібно підтримувати ідеально вологий ґрунт на глибині залягання насіння томатів. А це шар в 1 см, який при суховіях висихає за годину. І паростки томатів у такому ґрунті просто засохнуть. Тому посів подібним чином слід здійснювати або в дощову погоду. Або присипати мульчею (теж не завжди ефективно). Але можна вчинити з хитринкою – посадити пророщене насіння томатів і накрити відрізаним верхом з пластикової прозорої пляшки. При цьому обов’язково слід відкрутити кришку в іншому випадку рослини під пляшкою згорять від підвищення температури під нею в сонячну погоду.

До речі, таким же методом можна висівати і непророщене насіння томатів у відкритий ґрунт під пляшки з кінця березня місяця. У холодну погоду кришки загвинчують, в сонячну – відкручують для вентиляції.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ