Краще садити навесні

Лучше садить весной
Реклама

Читати російською мовою

Багато читачів задають мені питання: «Коли краще садити шовковицю?» Зі свого досвіду знаю, що найкращий час посадки фруктових дерев – це весна. І ось чому. Раніше зими були стабільні: сніг випав, вкрив землю і лежить до кінця березня. А висаджені з осені дерева відчували себе комфортно. А зараз – часті перепади температур «плюс-мінус» в діапазоні 15-20°C. Через це рослини відчувають постійний стрес, що згодом негативно позначається на їх зростанні та розвитку.

Два роки тому я провела експеримент на посадці щеплених саджанців великоплідної шовковиці сорту Чорна королева. За силою росту саджанці були рівномірними. Перший висадила восени. Добре підгорнула землею, зверху рясно утеплила сухою травою, стовбур обмотала теплими ганчірками. Зробила все можливе зі свого боку, щоб саджанець не постраждав від перепадів температур.

Другий саджанець зиму протримала в підвалі в дірявому відрі з вологою землею. Температура в підвалі приблизно 3-7°C, тобто нижче температури біологічного росту. І як тільки сніг зійшов, земля злегка підсохла, висадила його з грудкою землі в приготовлену з осені яму.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Влітку спостерігала за розвитком обох рослин. Результати зростання першого і другого саджанців помітно відрізнялися. У висадженого ВОСЕНИ – 
довго не пробуджувалися бруньки. Коли ж бруньки почали рости, пагони виросли тонкими та довгими. Посаджений НАВЕСНІ – раніше першого почав розвиватися і пагони в діаметрі вийшли сильнішими. На фото видно відмінності в розвитку рослин.

Так що висновок напрошується сам: висаджувати фруктові дерева краще НАВЕСНІ, але купувати треба ВОСЕНИ, коли є вибір, адже до весни їх можуть розібрати. А посадочні ями треба приготувати з осені. За зиму вони наситяться вологою, перегній і добрива стануть більш доступними для молодих корінців.

Л. І. ГУЦАЛЮК,
Полтавська обл.
Тел. 099-73-72-267.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ