Як доглядати за ремонтантною полуницею?

ремонтантный сорт Референта
ремонтантный сорт Референта
Реклама

Читати російською мовою

Придбали і посадили ремонтантну полуницю Референта. В описі сорту сказано, що це лідер ремонтантних сортів, великі ягоди, гарної форми, високих смакових якостей.

Але у нас вона хоч і цвіте безперервно і заплодоносила до кінця серпня, але ягоди якісь дрібні, майже без смаку і сухі. Як домогтися, щоб вона давала повноцінні смачні плоди з липня до заморозків? Будь ласка, на сторінках газети опублікуйте рекомендації щодо особливостей догляду за суницею нейтрального світлового дня.

Оксана ОСИПОВА,
м. Краматорськ Донецької обл.

Шановна Оксано Сергіївно! Суниця (все-таки це суниця, а полуницею ми називаємо крупноплідну садову суницю невірно!) ремонтантних сортів Референта дуже навіть непоганий сорт і приваблива своєю нейтральністю до світлового дня. Сподіваємося, вас при покупці не обдурили з сортом, і проблеми пов’язані з неправильним доглядом.

При достатньому догляді перші ягоди, як правило, радують своєю масою – близько 40 г, транспортабельні, зірвані вони зберігають свою свіжість в холодильнику протягом 5-6 діб. При наступному зборі ягода дещо дрібнішає. Забарвлення ягід темно-червоне, м’якоть щільна, плоди мають правильну овально-конічну форму.

Кущі Референти на тлі інших сортів виділяються великим розміром і великим темно-зеленим листям. Квітконоси міцні, добре тримають ягоду. Сорт має підвищену зимостійкість, стійкий до шкідників і хвороб. Плодоношення починається в рік посадки. На другий рік посадки плодоносить з весни до пізньої осені.

Цей короткий опис сорту допоможе зрозуміти, чи дійсно у вас росте ремонтантний сорт Референта (див. фото).

Під час посадки враховуйте, що ремонтантні сорти другий урожай частково формують на вусах, з цієї причини однорядна висотка з міжряддями в 70 см і більш вигідніше, ніж щільні посадки.

Кущ від куща в ряду висаджуйте на відстані 30-35 см. У перший рік бажано ущільнити гряди, щоб не пустувала площа. Наприклад, висадивши ультраранні штамбові томати (Рожева перлина, Ранет, Кімнатне чудо). Наступного року навесні сильно прорідіть суницю, відкидаючи з грудкою землі зайві кущики на нове місце.

Навесні міжряддя треба засипати тонким шаром перегною і замульчувати соломою для збереження вологи під кущиками суниці.

Полив Референти здійснюється в борозни або під корінь. Або для зручності автоматизації поливу прокладіть крапельну стрічку. Підживлення рідкими добривами ремонтантної суниці потрібні регулярні – адже вона, на відміну від одноразових сортів, постійно формує квіткові бруньки і одночасно живить ягоди, що зріють. Проводять такі підживлення, як тільки суниця піде в ріст, і продовжують до жовтня через кожні 2-3 тижні.

Підживлювати слід повним мінеральним добривом або органічним (Гумісол, Рост-концентрат – за інструкцією), а також настоєм коров’яку. В останньому випадку підживлюють в співвідношенні 1 л настою на 10 л води, по півлітра на кожен кущик.

У закритому ґрунті врожайність Референти вище, ніж у відкритому. Після весняної висадки суниці перший урожай можна очікувати через три місяці після посадки. Буває, що під час першого врожаю формується багато квітконосів, в результаті чого кущик перевантажується урожаєм. У підсумку на другому врожаї отримуємо дрібну ягоду і в меншій кількості з поганою смаковою якістю.

З огляду на ці наслідки, навантаження кущів вигідніше регулювати, видаляючи всі дрібні та недорозвинені квітконоси, залишать на плодоношення перші і великі. При бажанні отримати рясний урожай в липні-серпні видаліть всі квітконоси. Звільняючи від навантаження першого врожаю, Референта сформує багато помилкових вусів з великою кількістю розеток, які, укоренившись, дадуть урожай до серпня-вересня.

Звертаю увагу новачків на відомі досвідченим садівникам прості істини – поливати суницю слід регулярно (1-2 рази на тиждень). Також посадки повинні добре освітлюватися (допустиме і навіть бажане лише невелике притінення опівдні). Також необхідний регулярний збір врожаю, видалення уражених шкідниками листків, зайвих вусів і так далі.

Від дотримання цих правил, поряд з сортовими вимогами, залежить урожай.

Ми схильні вважати, що ремонтантна суниця у нашого читача вийшла дрібною, сухуватою і несмачною від нерегулярного догляду. Швидше за все, ви в спеку забували рівномірно підтримувати вологість ґрунту. Тому дозріваючим ягодам не вистачало вологи, і вони просто всихали на кущах, не досягнувши потрібного їм розміру.

Також в жаркий період можете притінити вашу суницю від сонця, наприклад, натягнувши з південного боку грядки біле простирадло для створення розсіяної тіні.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ