Кролики. Французькі барани

French Lop
А French Lop rabbit
Реклама

Відвідувачі, які опинилися в нашому господарстві, як правило, дивуються: що це за незвичайні кролики у нас – великі, з великими красивими головами і звисаючими з боків вухами? Терпляче пояснюємо: це кролики породи французький баран.

А знайшли їх ми через Інтернет. Придбали самця і двох самок, до того ж рідкісного серед баранів забарвлення – золотистого. Кроленятам було по три місяці, а в розведення цю породу можна пускати лише з шести місяців.

Клітки для кроликів виготовили самі: стіни і перегородки в них дерев’яні, дно з сітки, у відсіку ж для відпочинку і пологів підлога повністю дерев’яна. Вийшло як би двокімнатне приміщення. Оскільки барани – кролики великі і від металевої сітки на лапах у них можуть бути пошкодження, які переходять у болячки (пододерматит), на сітчасту частину підлоги кладемо шматок фанери або невеликий дерев’яний щит.

Цілий рік годуємо кроликів комбікормом, даємо також овес, пшеницю, кукурудзу, моркву, капусту, яблука. Ще вони люблять гілки. Влітку отримують свіжу, злегка обв’ялену траву, взимку – сіно і віники. Вода у кроликів є завжди, користуємося спеціальними напувалками з кулькою, для гризунів, вони дуже зручні – вода в них завжди чиста, так як всередину поїлок ніщо не потрапляє.

Зимують наші кролики в теплиці, заносимо їх разом з клітинами. Теплиця у нас особлива – з полікарбонату, довжиною 6 метрів і шириною близько 3 метрів. Десять клітин встановлюємо в два ряди, між ними прохід. У теплиці дві двері з двох сторін і дві кватирки, так що провітрювати дуже зручно.

Полікарбонат дуже добре пропускає денне світло і сонячні промені, тому в теплиці у нас природне освітлення. Взимку в сонячний день повітря в теплиці прогрівається, кролики лежать і «загоряють». Ще один плюс теплиці – в ній повністю виключені протяги, яких бояться кролики. Полікарбонат, на відміну від звичайного скла, хороший теплоізолятор, і якщо мати в теплиці хоча б невелике джерело тепла, то воно буде зберігатися. У нас, наприклад, вода не замерзає, навіть якщо на вулиці мороз. Минулої зими ми ставили у теплиці порожні відра, в них – товсті запалені свічки, вони горіли до ранку, і в теплиці мороз не відчувався. Всі кролики, навіть з маленькими дітками, успішно перезимували, загиблих не було.

Навесні ми робимо кроликам щеплення від міксоматозу і геморагічної лихоманки.

Кроликів баранів утримуємо в своєму господарстві вже третій рік, і вони нас влаштовують за всіма показниками. Кролиці народжують по 8-9 великих дитинчат, вигодовують їх самостійно, малюки ростуть добре. Дорослі кролики-самці досягають ваги близько 7 кг, самки виростають до 6 кг.

Нам здається, що барани спокійніші та розумніші інших кроликів, вони ласкаві, реагують на своє ім’я, їх без побоювання можна брати на руки і самі вони не бояться людей. Коли хочеш їх погладити, кролики йдуть під руку, підставляють голову і закривають очі від задоволення. Їх дуже люблять діти.

Своїх кроликів-баранів ми тримаємо для душі – забивати таких красенів просто рука не піднімається.

Одного разу на ринку ми бачили кроленят. Продавець стверджував, що це французькі барани, насправді ж кроленята були в кращому випадку помісні. Про це можна було судити за тими самими вухами кроликів – вони просто стирчали на всі боки. У цих же кроликів породи баран, навіть у маленьких, вуха повинні звисати з боків голови. Так що майте це на увазі при покупці.

Б. Г. ЦИБУЛЬКО.

До теми


Барани бувають різними

У літературі зустрічається три назви породи таких кроликів – французький, німецький, англійський баран. Французький від німецького практично нічим не відрізняється, а ось англійський кролик-баран, як стверджують ті, хто бачив його, має більш короткі передні лапи і просто величезні вуха. В розмаху вони можуть досягати 72 см, а ширина вуха – не менше 16 см (буває, що доходить і до 20-ти)!

Кролики-барани дійсно більш спокійні, ніж всі інші їх родичі (до речі, самими нервовими і неспокійними вважаються пухові). Спокійний характер баранів, як вважають деякі фахівці, пояснюється тим, що тварини гірше чують (вуха-то опущені) і тому їх не лякають різкі або несподівані звуки. Інші кролівники стверджують, що спокійний характер баранів – це наслідок кращого розвитку інтелекту у представників цієї породи в порівнянні з іншими, недарма, мовляв, у них така велика голова. Є і зовсім просте пояснення: кролики великі, тому і спокійні.

Хоча, між іншим, навіть кролики-барани карликової форми (вагою до 1,6 кг) теж дуже спокійної вдачі. Причому, як стверджують любителі карликових порід кроликів, «баранчики», виростаючи в дорослого кроля, не стають агресивними, як це буває з кроликами інших карликових порід.

Вірно помічений і такий момент: розводячи кроликів баранів, не можна приливати їм кров іншої породи – у помісі будуть зовсім інші вуха. Кролівники позначають їх як «вертоліт»: і не опущені, як подобає кроликам-баранам, і не підняті, а знаходяться в проміжному стані.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ