ОГІРКИ НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК

Огірки на моєму городі
Огірки на моєму городі
Реклама

Хочу поділитися з читачами «Хазяїна» деякими цікавими відомостями про культуру огірка. Багатьом здається, що про нього ми знаємо все. Хоча це і не так.

Так от, в теплих вологих тропічних лісах огіркові ліани ростуть під пологом високих дерев, куди не пробираються яскраві сонячні промені і рослини нижнього ярусу залишаються завжди в півтіні. Багато городників, вирощуючи цю культуру, теж стикаються з такою проблемою, як гіркота огірка.

Під впливом прямих сонячних променів в рослинах виробляється така речовина, як кукурбітацин С, яка і обумовлює гіркий смак. Накопиченню гіркоти сприяють і несприятливі умови вирощування, нестача або надлишок добрив, особливо фосфорних і калійних, занадто висока вологість або навпаки сухість повітря.

Причиною можуть бути і сильні перепади денних і нічних температур, особливо в серпні. Недостатній полив – ще одна причина гіркоти. Поливати огіркові гряди слід рясно, до повного зволоження ґрунту, найкраще ввечері і теплою водою. В жаркі і сухі дні можливий перегрів рослин. Щоб цього уникнути, в першій половині дня бажано робити освіжаючий полив дощуванням. Огірки при такому поливі додатково поглинають вологу через листя і стебла, вода не ущільнює ґрунт, а з листя і плодів змивається пил.

Причина гіркоти може бути в сортах і гібридах. Як правило, гірчать старі сорти.

Зараз створені сорти і гібриди, які практично не накопичують гіркоти. Це, наприклад, бджолозапильні гібриди – Бізнес, Погляд, Метелик, Удав, Сонячний, а також сорти – Водолій, Паризький корнішон, Степовий, партенокарпічні гібриди (для теплиць) – Барабулька, Пасамонте, Козирна карта, Шанхай та ін. Серед новинок останніх років – огірки білого кольору. Це сорт Три білих листка і гібриди Наречена і Блондин. Сорт Три білих листка дуже хворобостійкий, жаро- і холодостійкий, добре у мене плодоносить і у відкритому ґрунті на шпалерах, і у теплиці.

Дуже цікаві і часто виручають сорти огірків з довгими плодами. В основному вони гарні для теплиць і плівкових укриттів. Це сорти – Китайське диво, Китайські змії, Китайський холодостійкий, Зірка в руках Сходу, Сюрприз та інші. Вони більш ранньостиглі, хворобостійкі, термін плодоношення при постійному зборі становить 3,5 місяці, а у звичайних сортів – 50-75 днів в залежності від погоди. Урожайність – майже 20 кг з 1 кв. м.

Молоді зеленці використовуємо для консервації і засолювання, перерослі годяться для салатів або в подрібненому вигляді для розсолу. Вони виручають в кінці сезону, коли інші огірки вже закінчуються. Ці огірки більш лежкі, солодкі і без гіркоти.

І. С. ПЕЛЕХ.

Купуйте електронні версії наших нових видань


Що дає підписка на оновлення нашого сайту


Також читати:

Оставьте ответ