Проблема з продажем будинку: заважають сусідськи сараї

0
127
Продажа дома
Реклама

Читати російською мовою

Є покупці будинку моєї мами, але через будівельні порушення з боку сусідів рекомендують сусідські сараї прибрати. Коли будувалися ці сараї, міська влада не хотіла заборонити будівництво, а коли продавався будинок у 2005 році, незважаючи на будівельні, архітектурні порушення, що приносять шкоду сусідам, їх внесли до генплану технічного паспорта БТІ. Що робити?

(Отримано по електронній пошті).

У частині 5 ст.373 Цивільного кодексу України зазначено, що власник земельної ділянки може використовувати на свій розсуд все, що знаходиться над і під поверхнею цієї ділянки, якщо інше не встановлено законом та якщо це не порушує прав інших осіб.

Власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам (п. 1 ст. 375 Цивільного кодексу України).

Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням (п. 3 ст. 375 Цивільного кодексу України).

Таким чином, лише сусіди можуть вирішувати питання про знесення будівель, які розташовані на їхній земельній ділянці.

Якщо ж наявність таких споруд порушує якимсь чином ваші права, то ви маєте право звернутися до суду з вимогою про їх знесення (наприклад, недотримання будівельних норм сусідами призводить до виникнення у вас шкоди).

Що стосується рекомендацій про знесення сараїв, то запитайте в такої особи, яким саме чином наявність будівель впливає саме на вас і на ваше право продати будинок. І при цьому наполягайте на письмовому висновку.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ