Вісники весни на клумбі

Вестники весны на клумбе
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Проліски
  2. Крокус
  3. Іридодиктіуми (іриси-проліски)
  4. Нарцис
  5. Гіацинт
  6. Печіночниця
  7. Пушкінія
  8. Чемерник

Проліски

Найперші квіти на нашій ділянці – проліски. Досить холодостійкі, невимогливі до ґрунтів рослини. Але все ж краще вони ростуть у пухкому, вологому, поживному і добре дренованому ґрунті. Важливо пам’ятати: застій води може погубити ніжну цибулину рослини!

Ці квіти краще висаджувати під деревом або чагарником, які не дуже затінюють. Якщо зима була малосніжна, а навесні не вистачає дощів – необхідний полив. Розмноження пролісків проводиться за допомогою цибулин-діток, а кращим періодом для посадки вважається серпень-вересень.

Крокус

Ці квіти вимагають мінімум догляду. Але, як і всі цибулинні рослини, полюбляють пухкі, водопроникні ґрунти, без застою води. Для того, щоб цвітіння крокусів почалося якомога раніше, їх висаджують в місцях, де сніг сходить раніше всього – на відкритих, сонячних галявинах. І хоча крокуси непогано приживаються в тінистих місцях, найяскравіше їх цвітіння можна спостерігати саме на сонячних ділянках.

Часто крокуси висаджують групами, використовуючи кілька колірних видів, або комбінують з іншими первоцвітами. Одним з кращих фонів для цих ніжних квітів будуть камені. Контраст твердого каменю і ніжної квітки має воістину чудовий вигляд! Тому крокуси ідеально підходять для висаджування в рокарії. Дуже красиво вони виглядають і на газонах. У цьому випадку є лише один мінус – не можна косити траву до повного відцвітання первоцвітів.

Немає ніякої необхідності викопувати цибулини крокусів на зиму. Досить укрити місце їх посадки листям. Розмноження крокусів, як і інших цибулинних, проводиться за допомогою дочірніх відростків-цибулин.

Іридодиктіуми (іриси-проліски)

Це морозостійкі цибулинні багаторічники, які зацвітають, як тільки зійде сніг. Рослини невисокі (не більше 10 см), витончені. Квіти діаметром 5-7 см, ніжні, дуже яскраві: блакитні, фіолетові, сині, пурпурні, червоні та помаранчеві. Часто їх пелюстки прикрашені яскравим орнаментом з плям і смужок. Рослини чудово виглядають в кам’янистих садах, а також в композиціях з іншими первоцвітами.

Іридодиктіуми невибагливі. Люблять рости на сонячних ділянках, в легких, добре дренованих поживних ґрунтах. Викопувати цибулини потрібно, як тільки почне відмирати листя. Висаджують їх в той же час що і тюльпани – на початку вересня. Кращий спосіб розмноження – цибулинами. Одна доросла цибулина дає 1-2 нові.

Нарцис

У дикій природі ці багаторічні, невибагливі цибулинні рослини ростуть на луках, біля водойм, на пологих і трав’янистих гірських схилах. Для саду зараз створено безліч яскравих сортів і гібридів. Вони ідеально підходять для найрізноманітніших квітників. Найчастіше їх висаджують групами по 10-20 штук. Сорти підбирають з урахуванням часу цвітіння, висоти і забарвлення.

Нарциси невимогливі до ґрунту, головне – хороший дренаж. Кращий час для посадки цибулин – серпень. На одному місці ростуть від 3 до 5 років. Посадити їх можна як в тіні, так і на сонці. Вони досить тіньовитривалі і легко пристосовуються. Але важливо розуміти, що в густій тіні цвітіння буде слабким, цибулини вийдуть дрібними, а діток можуть взагалі не давати.

Увага! Нарциси не переносять удобрення ґрунту гноєм! Його потрібно вносити за рік до посадки. Ділянку перекопують завчасно. Якщо ґрунт важкий – треба внести великий річковий пісок. Глибина посадки – від 10 до 15 см. Все залежить від розміру цибулини і ґрунту: чим легше ґрунт, тим глибше посадка.

Гіацинт

Дуже романтичні квіти з безліччю яскравих забарвлень. Суцвіття гіацинтів подібні до цілого букету. В саду для них вибирають добре освітлене місце, підготовку якого починають за 1,5 місяці до посадки. Ґрунт повинен бути досить пухким. Його ретельно перекопують, не забуваючи видаляти бур’яни і залишки коренів. Якщо є необхідність – вносять компост, суперфосфат і пісок. У занадто кислі ґрунти додають доломітове борошно. Посадку роблять у вересні.

Розмножують гіацинт маленькими цибулинками. Доросла цибулина утворює до 3-4 діток на рік, які потрібно акуратно відокремити від цибулини в період літнього спокою. Дітки висаджуються в ґрунт раніше дорослих цибулин (в кінці літа). Такі цибулини зацвітуть через 2-3 роки.

Печіночниця

Рослина любить тінь і вологість (без застою води). Добре росте як на суглинках, так і на пісках. Здатна витримувати засуху.

У природі печіночниця росте на подушці з листя або хвої, а тому їй необхідна мульча. Ділити печіночницю краще в липні, під час спокою. Нововисаджені рослини мають потребу в гарному поливі та тіні. До настання осені рослини вже добре вкореняться і навесні порадують квітами. Печіночниці швидко поширюються самосівом.

Пушкінія

Невибаглива рослина висотою 15-20 см, з ніжними, зазвичай білими квітами, прикрашеними синіми смужками. Квіти розпускаються після сходу снігу. Їх цвітіння триває від 10 днів до 3-х тижнів. Найчастіше пушкінію розмножують за допомогою цибулин, але іноді використовують і насіння. Пересаджують восени – з середини вересня до середини жовтня. В основному вирощується в альпінаріях, рокаріях, а також – ландшафтних парках.

Пушкінія любить сонячні місця і легку тінь. До ґрунту не дуже вимоглива, але на родючих ґрунтах цвітіння красивіше. Не переносить надлишку води!

Під перекопування вносять перегній або компост – 5-7 кг на 1 кв. м, а також 40-60 г аміачної селітри, 30-50 г хлористого калію і 50-70 г суперфосфату на 1 кв. м. Ґрунт потрібно ретельно очистити від бур’янів.

Чемерник

Це вічнозелена морозостійка рослина, висотою до 1 м (залежно від сорту). Листки жорсткі, великі, яскраво-зелені, відмінно зберігаються взимку під снігом. Рослина зацвітає одночасно з пролісками. Квіти великі, пониклі, до 13 см в діаметрі. Їх забарвлення різноманітне: біле, кремове, блідо-зелене, жовтувате, блідо-рожеве, бордове і майже чорне.

У природі росте в кам’янистій місцевості, на вапняках, а також на луках і в лісах. Рослина прекрасно підходить для використання на передньому плані міксбордера. Дуже добре поєднується з такими первоцвітами як: нарцис, крокус, пролісок, примула, медунка, гіацинт.

Світлана ФОЯ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ