Плоди груші загнивають

Плоды груши загнивают
Реклама

Читати російською мовою

У мене ростуть три груші, яким по 10-12 років.
Дві розвиваються нормально,
а на третій плоди всередині загнивають,
зверху покриваються якимись горбками.
Раз на 3-4 роки підживлюю їх гноєм.
Н. П. ЧМЕЛЬ,
м. Чугуїв
Харківської обл.

Шановна Ніно Павлівно! Як видно з вашого опису, одна з трьох груш виявилася нестійкою до хвороб. Швидше за все, дерево уражається паршею, яка зустрічається повсюдно, грибковими захворюваннями, а також плоди уражаються плодовими гнилями (моніліоз).

Парша груші – грибкове захворювання, яке найбільш сильно уражає рослини у вологі роки. Спочатку пошкоджуються листя і пагони, в другій половині літа – плоди. Поверхня їх стає горбкуватою, дерев’янистою, часто утворюються однобокі плоди, з’являються тріщини і рубці.

Плодова гниль груші – також грибкове захворювання. Зараження відбувається в місцях пошкодження шкірки плодів комахами, градом, а також в разі захворювання паршею. Поширення спор від зараженого плода до здорового відбувається з вітром, дощем, розноситься комахами і т. д.

Існують схеми захисту груші від парші, моніліоза та інших грибкових хвороб. Про це багато написано. Я б звернув увагу на те, що на даний час існує безліч сучасних сортів груш, стійких до парші та інших грибкових захворювань. Тому краще посадити стійкі сорти груші, які підходять для вашого регіону. Купувати посадковий матеріал потрібно з надійних джерел, тому що на ринках часто можна купити не те, що хотілося б.

А що робити, якщо в саду вже ростуть дерева, які вас не влаштовують з якихось причин? Перший спосіб – проводити регулярні обробки системними фунгіцидами (Топаз, Вектра, Скор, Акробат МЦ, Хорус, Стробі та ін.). Або ж, якщо обробляти препаратами немає бажання, а сама рослина не хвора (стовбур і скелетні гілки здорові), її можна перещепити потрібними сортами.

На закінчення перерахую кілька сортів, стійких до парші та інших грибкових захворювань, районованих на території України: Буковинка, Вікторія, Вродлива, Вижниця, Говерла, Деканка краснокутська, Виставкова, Золотоворітська, Трембіта, Етюд, Яблунівська.

На запитання читачів відповідав
Олександр БОБИР,
м. Миргород
Полтавської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ