Страус – птах вільний

Страус - птица вольная
Реклама

Читати російською мовою

Є в Макарівському районі Київської області село Ясногородка. Назва красива і місцевість також. І живуть в цьому селі люди, які люблять всяку живність. Вони розводять корів, курей, гусей, качок, поні, поросят, а також страусів.

З ними ми познайомилися на одній з сільськогосподарських виставок. Страусів на фермі приблизно 300. Серед них – вихідці з Африки, а також Австралії і Південної Америки – нанду і ему. Про них і про всіх інших жителів ферми розповідає їх господар Аким АКИМОВ.

– На своїй фермі ми демонструємо маленьких страусенят від одного до трьох місяців і однорічних птахів. Своїх страусів не їмо. Єдині, кого у нас можуть забити – це хворі і непридатні до розведення птиці. Для того щоб відвідувачі куштували їжу з м’яса цієї екзотичної птиці, закуповуємо його у своїх колег, які їх розводять для харчування. А ось зі страусиних яєць можна покуштувати одну з найпопулярніших страв – яєчню або омлет. Ферма займається племінним розведенням страусів.

Найцікавіше, що варити це яйце потрібно цілих 45 хвилин. А його вміст майже 1,5 л. Смажене яйце за смаком нагадує куряче, тільки воно ніжніше і жовток не такий яскравий.

М’ясо містить дуже мало жиру, тому підходить для тих, хто дотримується дієт. Має ніжний смак.

– Розкажіть про страусів, які у вас живуть?

– Вони всі великі і красиві. Кожен вид має свій характер. Африканці дуже популярні тим, що не мають багато відходів. Від страуса у віці 1,5 року можна отримати в середньому близько 10 кг жиру, 40 кг м’яса і 2 кг печінки. А від самки ще можна отримати і 60-70 яєць на рік.

Але для них необхідно створити сприятливі умови. Таких птахів легше утримувати, ніж одну свиню. А її яйце може замінити три десятки курячих. Для того щоб страуси нормально себе почували і в 2 роки вже неслися, потрібно створити для них сім’ю. Найвигіднішим варіантом буде мати двох самок і одного самця.

– Які відмінні риси у африканського страуса?

– Він є найбільшим представником свого виду, може досягати у висоту 
2,7 м. Маса тіла у них 60-70 кг. Очі великі, з густими довгими віями, а голова маленька. Дзьоб плоский і рівний. Груди розвинені слабо. На довгих і м’язистих ногах страуса є по два пальці. Оперення кучеряве і пухке. Тіло масивне. За кольором цей птах чорний.

– У вас є ще ему і нанду. Вони які за кольором і розмірами?

– Ему є представниками Австралії. Нанду родом з Південної Америки. Найцікавіше, що самки страусів ему більші за самців. Доросла птиця досягає у висоту до 1,9 м. Тіло цього страуса вкрите коричневими пір’ям. Воно захищає птицю від сонячних променів і від холоду взимку. Птах має довгі тонкі ноги і шию. Може розганятися до 50 км на годину. Мають страуси відмінний зір і слух, що дозволяє їм виявити хижаків і вчасно від них втекти.

Страус нанду за розмірами значно менший своїх родичів. Зріст їх може досягати лише 1,5 м. Вага не більше 40 кг. Щоб позбутися від паразитів, цей страус валяється в пилу або бруду. Може мчати зі швидкістю 
60 км на годину, як машина. Колір пера у нього схожий на колір страуса ему. На тонких ногах страуса по три пальці. А ще вони люблять плавати. Всеїдні птахи. І яйця після кладки у них насиджують самці.

– Яку їжу полюбляють страуси?

– Дорослий страус споживає до 
1,5 кг корму на добу. Вони їдять траву, особливо люблять люцерну. Можуть їсти комбікорм. Дають їм також бобові та кукурудзу. Зернові культури згодовуємо у вигляді дерті. Дрібні камінчики і гальку для поліпшення травлення птахам засипаємо в окремий посуд. Вода у них завжди чиста і свіжа. Звичайно ж, всі види страусів у нас утримуються окремо один від одного.

Пташенята і дорослий птах харчуються по-різному. Наприклад, пташенята їдять до чотирьох місяців рідкі мішанки, що складаються з концентрованого корму і подрібненого листя люцерни, поїдають шкаралупу курячих яєць, шматочки яблук, терту моркву і крейда. Їдять сир, хліб, яйця та ін. Важливо також, щоб вапно, пісок і мелений черепашник були в доступному для них місці. Вода також повинна бути обов’язково чистою і свіжою.

– В яких умовах утримуються ваші страуси?

– У теплу пору вони утримуються у великих загонах, огороджених сіткою. Висота сітки не менше 2 м, щоб вони не вийшли на свободу. А взимку у них є пташники. На одну дорослу особину треба не менше 10 кв. м. Окремо розміщується кожна сім’я. Підлога в пташнику покрита свіжою соломою. Частина приміщення засипана піском, щоб птахи могли приймати ванни.

Потрібно пам’ятати, що страуси погано переносять вогкість, дощ і холод. Тому приміщення повинно бути теплим. Кладку в холоді самки не роблять. Від вітру і дощу страуси повинні мати можливість сховатися в будь-який час року.

Також ми їх вакцинуємо і ретельно стежимо за здоров’ям, адже з ними постійно спілкуються наші гості.

– Що потрібно мати для того, щоб зайнятися розведенням страусів?

– Місце для їх утримання, гроші на придбання сім’ї. Один страус коштує не менше 3 тисяч гривень. Знадобиться також тепле приміщення і великий загін для птахів. Пісок, гравій, комбікорм, різна трава. Потрібно вирощувати люцерну – птахи її дуже люблять. Вирощувати цю траву дуже легко – вона росте скрізь і забиває інші трави, а також бур’яни. Люцерна може рости на одному місці багато років.

Але в першу чергу для того щоб розводити страусів, потрібно їх любити. І пам’ятати, що це не тільки птах, якого їдять, але і птах, якому потрібні турбота і правильний догляд.

Бесідувала Тетяна ФЕДЯЙ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ