Оригінальні клумби. Можна створити своїми руками в будь-якому куточку саду

Оригинальные клумбы. Можно создать своими руками в любом уголке сада
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Практично на кожній присадибній ділянці знайдеться місце для квітів. А застосувавши фантазію і художній смак, відшукавши непотрібні меблі або залишки будівельних матеріалів, залізні каркаси або старі шини, можна створити відмінну, не схожу на сусідські, квіткову клумбу, яка буде радувати хазяйське око з весни до пізньої осені.

Дуже популярні нині кам’яні клумби. При вдалому підборі матеріалу такі споруди виглядають дорого і стильно. Дуже добре, якщо можна використовувати залишки декоративного каменю, хоча підійдуть і звичайна цегла, річковий або морський камінь.

Найпоширеніший дизайн – відома багатьом альпійська гірка. Якщо хто не знає, то це – декоративна композиція, що складається з низькорослих чагарників, каменів і квітів. Основу альпійської гірки складають саме квіти. Особливо оригінально виглядає альпійська гірка, при спорудженні якої використовуються різні за формою і кольором камені.

Можна створити і красиву клумбу біля будинку або в палісаднику з цегли, що залишилася при будівництві. Вона буде відмінно виглядати, якщо на ділянці є інші споруди з такого ж матеріалу – вони створять цілісність композиції і стилю. Цеглу можна викласти в кілька ярусів, поєднуючи верхні з нижніми, вузькі і широкі площадки квітника.

Казковий вигляд додадуть садовій ділянці клумби у вигляді мініатюрних колодязів або пірамід з рослинами в пустотах. Вдало весь пейзаж доповнять мініатюрні сільські будиночки, млини і т. п. Також вражаючий вид додадуть вашій ділянці різні кам’яні лабіринти, всередині яких будуть посаджені яскраві квіти, дрібні чагарники.

Потрібно зауважити, що краще для таких цілей вибирати камені світлого кольору, приблизно однакового відтінку, тому що з ними лабіринт буде виглядати особливо стильно.

Лабіринти з пофарбованими каменями різних кольорів будуть виглядати вдало, якщо рослини в них підібрати одного, найкраще, білого кольору.

Оригінальним варіантом оформлення клумби буде дизайн з використанням старих меблів і різного домашнього начиння: стільці, табурети, комоди, тумбочки, плетені крісла, що відслужили. Посаджені в них квіти стануть стильною прикрасою будь-якої ділянки і нададуть їй справжнього домашнього затишку.

Можна також спробувати з’єднати кілька предметів в одну тематичну композицію. Наприклад, на старий велосипед можна прикріпити відра, кошики або бідони, які відслужили, з посадженими в них декоративними рослинами. А якщо ще вдало підібрати кольори і висоту, то така клумба стане справжнім шедевром на вашій ділянці.

На великій ділянці вітаються варіанти креативних квітників зі старими автомобілями і городніми візками. Головне при цьому – 
надати їм оновленого вигляду: пофарбувати, покрити лаком, прикрасити різними декоративними елементами. Застосувавши фантазію, можна створити різноманітні цікаві тематичні комбінації, використовуючи для цього старі лійки, глечики, барильця, старі чоботи, каструлі і багато чого іншого, що захаращує подвір’я.

Найбільш перевірений і легкий спосіб оформити таку клумбу – використовувати старі автомобільні покришки. Головне тут – підібрати колір фарби, в який буде пофарбована основа такої клумби. Як показує практика, щоб вона не виглядала недоладною, уникайте кричущих відтінків: основна увага повинна звертатися на квіти, а не на клумбу. Найкращі для цього темні тони. Дуже добре виглядають відтінки сірого і коричневого. Оригінально буде виглядати така клумба, якщо побудувати з неї багатоярусну об’ємну споруду.

А якщо включити фантазію, можна створити і взагалі щось таке, чого не буде ні у кого. Наприклад, на дачі дуже стильно буде виглядати дизайн з покришками у вигляді чашок або блюдець. Для цього використовують покришки різного розміру: поменше для основи, а побільше – для верхньої частини. Такий садовий «сервіз» можна розписати різними фарбами. Сама клумба буде виглядати особливо ефектно, якщо квіти в ній будуть в тон імпровізованому посуду.

Із зібраних стопкою шин можна зробити щось на зразок фонтану, в якому роль спадаючого струменя будуть грати виткі декоративні рослини з квітами блакитного і білого кольору. Цікаво виглядає біля такого фонтану клумба у вигляді лебедя, створена з тонких велосипедних покришок. Правда, при цьому головне – 
не переборщити: однієї-двох таких «пташок» буде цілком достатньо.

Також можна створити оригінальний квітник у формі відпочиваючого в траві оленяти, сімейства равликів, заблукалих в траві їжачків і т. д. при цьому, знову ж таки, радимо не дуже насичувати композицію різними яскравими квітами. Потрібно вибирати відтінки, близькі до природних на вашій ділянці.

Хорошу службу при створенні клумби можуть послужити і старі скляні пляшки – матеріал, перевірений часом. Пляшкову клумбу можна викласти у вигляді джерела, величезного квіткового горщика, лабіринту і ін. Закопавши пляшки денцями вгору, можна викласти на подвір’ї метеликів, птахів, різних звіряток, в яких будуть рости квіти.

В останні роки користується популярністю символ інь-янь з «рибками» білого і темно-бордового кольору. Можна використовувати темні пляшки і для садових огорож. Правда, їх буде потрібно багато, але це вже інша проблема.

На закінчення хочеться сказати, що оригінальні квітники надають присадибній або дачній ділянці, вашому двору унікальний вид, несуть в собі позитивні емоції і дарують гарний настрій. На Заході це давно вже стало звичною практикою, у нас же цьому не приділяють такої уваги. Хоча великих матеріальних витрат тут не потрібно – досить трохи фантазії і вмілих рук.

Ольга ВОРОНЦОВА,
садовий дизайнер.
м. Полтава.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ