Черв’ячки теж люблять смачні сливи

Червячки тоже любят вкусные сливы
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

У нинішньому році у сливи сорту Золота крапля
в кісточках з’явилися черв’ячки,
через це плоди масово опадають,
хоча у слив інших сортів все нормально.
У чому причина і як цього уникнути в майбутньому?
Г. П. ФІЛОНЕНКО,
с. Мар’ївка,
Запорізький р-н
Запорізької обл.

Шановний Григорію Петровичу! Швидше за все, вашу сливу облюбували або пильщики, або плодожерки. Починати боротися з ними потрібно ще до того, як розкриються бруньки, потім перед цвітінням, після нього теж зробити обробку, а при зав’язуванні плодів обприскування повторити в четвертий раз.

Можна обприскувати настоєм тютюнового пилу, часнику або гірчиці, або мильним розчином: це відлякає шкідників і вони не відкладуть яйця на сливі. Якщо народні засоби не влаштовують, тоді обробляйте інсектицидами типу Карате, Фуфанон, Каліпсо, Конфідор, Актара, Моспілан, суворо дотримуючись інструкції до них. Щоб шкідники не звикали, кожен раз міняйте препарати. Так, і не забувайте ретельно обприскувати пристовбурні кола.

Тепер про те, що ви можете зробити зараз, коли урожай вже пошкоджений. По-перше, по кілька разів на день збирайте падалицю і спалюйте її. По-друге, встановіть на стовбурах ловчі пояси, щоб гусениці з землі знову не забралися на сливи. По-третє, під зиму зробіть якісну побілку стовбурів, щоб виключити зимівлю шкідників у тріщинах кори. По-четверте, восени зберіть все листя і спаліть його, а пристовбурні кола перекопайте.

Навесні починайте обробку всього саду, не особливо сподіваючись, що шкідники в цьому році облюбували тільки Золоту краплю. Швидше за все, це були «перші ластівки», і, якщо не вжити заходів профілактики, то в наступному році черв’ячки помахають ручкою і з дерев інших сортів, подякувавши за частування.

Ми в редакції довго думали, чому черв’яки напали саме на Золоту краплю. Можливо, причина в надзвичайній солодкості (в описі сорту зазначено, що вміст цукру в його плодах – 14,65%, в той час як кислоти – 
всього 0,16%) і пахучості цих плодів та їх квіток, а може їх соковитості. Не виключений і варіант випадковості. У будь-якому випадку, без боротьби черв’яки тепер не здадуться, тому не давайте їм шансу на перемогу.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ