Популярні ремонтантні сорти малини

Популярные ремонтантные 
сорта малины
Сорт «Геракл».
Реклама

Читати російською мовою

З усіх наявних зараз у культурі ремонтантних сортів вибрати найбільш підходящі саме для вашої ділянки зовсім навіть не просто.

Спробую допомогти читачам в цьому питанні, розповівши про особливості сортів, які сама випробувала, висаджуючи як на своїй ділянці, так і спостерігаючи за ними в садах своїх клієнтів.

Августина. Сорт з невеликими червоними ягодами, придатними як для сушіння і заморозки, так і для споживання в свіжому вигляді. Стебла невисокі – від 1 до 1,5 м, з високою стійкістю до збудників захворювань і нападів шкідників. Перша хвиля плодоношення в Україні починається в першій декаді червня, а друга – ближче до 15 серпня і триває потім до самих морозів.

Геракл. Мабуть, один з найпопулярніших серед садівників. Його потужні двометрові негнучкі стебла цілком можуть обійтися без підв’язки. Дуже стійкі до вилягання. У кущі їх зазвичай 3-5 штук, на яких наростає до 3-4 кг смачних, великих (до 6 г), але з помітною кислинкою, ягід. Найчастіше цей сорт вирощують саме для консервування, аромат у варення або компотів просто незрівнянний. Сорт невибагливий до вирощування, чуйний до поливу і підживлення. Рослини стійкі до хвороб і шкідників.

Брянське диво. Сорт виведений в 2001 році. Середньорослі півтораметрові пагони, яких наростає до 8 штук у кущі, потребують підв’язки. Свою високоврожайність (до 3,5 кг з куща) проявляє при вирощуванні на дуже хорошій освітленості, при супіщаних або легких піщаних ґрунтах з поливами і підживленням. Середня стійкість до збудників гнилей і неможливість рости на важких ґрунтах з близьким заляганням ґрунтових вод вважаються недоліками даного сорту. Солодкі ягоди з тонким ароматом і ледь помітною кислинкою у вигляді конуса (до 4 см завдовжки) при середній масі 6 г, часто доростають і до 11 г. Ще однією незвичністю цього сорту є зростання двох плодових гілочок з кожного вузла.

Пінгвін. Прямі невисокі, в межах 1,4-1,5 м стовбури з короткими міжвузлями, вважається штамбовим. Висока щільність наростання дрібних, близько 5 г ягід роблять кущі дуже декоративними. Ягоди без аромату, не дуже висока морозостійкість сорту, вимагає пригинання і укриття рослин.

Полька. Пагони близько 1,8 м, яких у кущі наростає до 7-8 штук, зі слабкою шипністю, підв’язки не потребують. Не дуже мириться з палючим сонцем, потрібно притінення і обов’язковий полив. Зате смак ягід за 5-бальною шкалою оцінюється на 5, їх яскраво-малиновий колір просто притягує погляд.

До того ж і форма незвичайна, у вигляді наперстка (якщо хто ще пам’ятає, що це таке), товстенькі біля основи зі збігаючим стоншенням до носика. Ягоди з доброю транспортабельністю, для будь-яких цілей.

Перші плоди дозрівають до середини липня і плодоношення триває до морозів. У нашому кліматі часто тимчасові заморозки на початку вересня вбивають всі недозрілі ягоди і потім теплі дні, що настали та іноді тривають до листопада, вже не приносять ніяких результатів.

А ось ягоди Польки таких заморозків не бояться. Навіть після -2°С, при настанні тепла, вони продовжують дозрівання. У минулому році останні червоні солодкі ягоди були зібрані 1 грудня, онук мені при цьому доводив, що це «неправильні» ягоди. У школі ж йому кажуть, що ягоди малини влітку ростуть.

Дуже раджу посадити у себе Польку. Тільки купуйте саджанці в садових центрах, розсадниках або у відомих садівників. На ринках, імпровізованих торгових майданчиках уздовж доріг і на ярмарках не варто купувати, претензій пред’являти потім буде нікому. Навіть якщо вам продають кущі восени з ягодами, перевірте – вони там точно виросли або їх причепили туди? Бачила на ярмарках і таке.

Хімбо-Топ (Рафцакю). Швейцарська селекція. Європейські фермери вирощують його на 3-метрових шпалерах і впевнені, що це найперспективніший ремонтантний, придатний для промислового культивування, сорт. Великі, темно-червоні солодкі ягоди мають гарну транспортабельністю. Розтягнуте за часом дозрівання врожаю добре підходить для вирощування під плівкою. Стебла довгі та потужні, тому обов’язкова підв’язка.

Ольга УСОВА,
садівник зі стажем. м. Суми.

У квітні вийшов спецвипуск тижневика «Хазяїн» – «Клубника и малина». У ньому ви знайдете різні агротехнічні особливості, методи обробітку і порівняльний огляд сучасних сортів цих ягідних культур.

Не забувайте передплачувати (у будь-яких відділеннях Укрпошти) наші нові щомісячні спецвипуски. Передплатний індекс – 37905.

Спецвипуск Суниця і малина

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ