І їстівна, і декоративна. Вирощуємо Суворовську цибулю-гігант

И съедобный, и декоративный. Выращиваем Суворовский лук-гигант
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Особливості агротехніки
  2. Озимий посів
  3. Врожай у наступні роки

Цибуля Суворова відноситься до групи цибуль анзурів, до яких також відносять цибулю гігантську і цибулю стеблову. У чому ж її особливість, що ми вирішили приділити їй увагу? Зараз багато хто хоче, щоб на стандартних 6 сотках росла не тільки їжа, але і гарні рослини. А ця цибуля, якраз є їстівною і декоративною одночасно.

Різновиди такої цибулі вирощують аналогічно озимому часнику, але зі своїми особливостями.

Зручність цієї культури в її скоростиглості. Цибуля Суворова першою дає зелень і плоди. У квітні її висота досягає 25-30 см. Але є тут і недоліки – 
вживати в їжу зелене листя можна близько 2-3 тижнів, а потім воно стає жорстким. Цибулини можна їсти сирими, але частіше їх використовують у маринованому вигляді, так як вони мають дуже сильний сірчаний запах. Перед вживанням цибулини краще вимочити у воді протягом 1-2 діб.

Цибулю Суворова варто вирощувати і тому, що, на відміну від звичайної цибулі, вона практично несхильна до хвороб і шкідників.

Особливості агротехніки

Вирощування цибулі Суворова з насіння або діток – це тривалий процес, який займає кілька років. На четвертий рік життя цибульні головки досягають в діаметрі 6 см. Для її розмноження зручно використовувати цибулини і насіння. Для цього частину цибулин не потрібно викопувати з землі під час збору врожаю. Через 2-3 роки ви отримаєте урожай великих цибулин масою до 300 г, а також цибулин подрібніше і насіння.

Щоб цибулини росли крупніше, не зрізуйте навесні зелень цибулі.

Озимий посів

Цибулю Суворова сіють під зиму, так як після дозрівання насіння воно знаходиться в стані спокою (в сплячці). Вийти зі сплячки воно зможе через кілька місяців. Якщо посіяти його навесні, схожість буде нерівномірна, тривала за термінами. Тому краще, щоб насіння пройшло природну стратифікацію в ґрунті.

Оптимальний період для його посадки: жовтень-листопад. Насіння висівають на глибину 1,5-2 см.

Сходи цибулі з’являються відразу після сходження снігу. При цьому розвиваються лише сім’ядольні листки. Через це рослини виглядають крихітними. До середини травня період вегетації у них закінчується.

Якщо не часто приділяти увагу грядці з цибулею-сіянкою, можна не помітити, як ці листочки всохли, і подумати, що вони просто не зійшли. А тим часом в ґрунті починають розвиватися маленькі цибулинки («перлинки»). Їх важко знайти в ґрунті, так як діаметр у них всього 3-6 мм. «Перлинки» потрібно зібрати, висмикнувши їх за листя.

Якщо у вас мало насіння анзура, можна, звичайно, не ризикувати і висадити його не у відкритий ґрунт, а на розсаду в квітні, посіявши в невелику миску і регулярно зволожуючи.

Але доведеться набратися терпіння – сходи можуть з’явитися тільки через місяць і навіть пізніше! Зате в розсадної ємкості ви їх точно не переплутаєте з бур’янами, як в ґрунті.

Врожай у наступні роки

Після збору мініатюрні цибулинки-однолітки просушують, а восени їх знову висаджують в ґрунт. Тільки на другому році глибина закладання посівного матеріалу в ґрунт становить вже 5-7 см. «Перлинки» висаджують в ряди на відстані 5 см одна від одної, відстань між рядами – 25 см. У першій половині червня урожай збирають. Тепер він буде в 3 рази більше висаджених «перлинок».

До осені процедуру посадки повторюємо і отримуємо наступного року цибулини нормальних розмірів (але в сирому вигляді їх краще не їсти, особливо при проблемах з травленням – занадто багато в них подразнюючих речовин для шлунку, тому краще їсти листя анзура, а цибулинки використовувати як посадковий матеріал).

Глибина закладення цибулин вже становить 8-10 см, відстань між рослинами в рядах – 20 см, а між рядками – 25-30 см. Висаджувати їх варто не пізніше вересня, щоб вони пройшли стадію яровизації. У цьому випадку вони діляться на 4-6 частин.

Цвітіння цибулі Суворова можна спостерігати в травні та червні. А в липні дозріває її насіння, так як в липні листя цибулі відмирає. Щоб не втратити його на грядках або клумбах, для позначення місця посадки можна використовувати кілочки.

Аліна СВЄТЛОВА, квітникар.
м. Бердянськ Запорізької обл.
Фото з архіву редакції.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ