Хочемо ананас

Хотим ананас
Реклама

Читати російською мовою

Хочемо виростити ананас.
Чула, що можна купити плід в магазині
і з нього отримати плодоносну рослину.
Олена ГОЛОВА.
м. Краматорськ
Донецької обл.

У кімнатних умовах краще вдаються не їстівні, а декоративні ряболисті форми ананаса, які можна придбати в квіткових магазинах. Їх листя буває прикрашене білими або жовтими смугами, що йдуть уздовж листа, іноді зустрічаються форми з яскраво-рожевою облямівкою.

Не менш декоративні і привабливі супліддя цих форм, приквіткові листя яких набувають інтенсивного рожевого забарвлення. Плід у декоративних форм мініатюрний – розміром 10-15 см. При дозріванні він стає золотистим, і саме в цей час його використовують на зрізання для аранжування.

Інша ж справа – ананас посівний, його практично не розводять як декоративну рослину, але часто, заради цікавості, пробують вирощувати з куплених на ринку плодів.

У літературі рекомендується вирощувати ананас з верхівкового чубка після використання супліддя в їжу, але ризик невдачі при цьому досить великий і особисто у мене це не вийшло – плід загнив. І врахуйте, що купувати плід для розмноження потрібно тільки в теплу пору року. Куплені взимку плоди зазвичай вже підморожені.

Отже, купивши відповідний плід, зріжте верхівку якомога нижче, щоб не втратити листя. Зріз присипте золою і залиште на 1-2 дні, щоб поверхня зрізу підсохла. Висаджувати живці слід в традиційну суміш для живцювання (торф і пісок в рівних пропорціях).

Для успішного вкорінення потрібна висока температура (24-26°С) і вологість. Тому поставте його на столик перед вікном, а не на холодне підвіконня і накрийте зверху поліетиленовим пакетом. Регулярно провітрюйте. Якщо вам попався життєздатний ананас, через місяць живець повинен пустити коріння.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
агроном-консультант «Хазяїна».

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ