Город після сходів

Огород после всходов
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Оберігаємо город від бур’янів
  2. Шкідники на розсаді
  3. Біологічні методи боротьби з комахами на молодих рослинах
  4. Хімічні заходи боротьби

Картопля і основні овочеві культури посаджені. Тепер стежимо за появою бур’янів, шкідників і хвороб. Важливо, щоб ділянка була здорова, інакше протягом сезону з однієї грядки хвороби і комахи можуть розповзтися по всій ділянці. Уважно спостерігаємо за грибковими проблемами в сезон дощів. Перевірте листя рослин на наявність ознак дефіциту поживних речовин. Дотримуйтесь послідовності сівозміни, тобто чергування вирощуваних на городі культур.

Оберігаємо город від бур’янів

Городникам відомо, скільки шкоди і клопоту завдають бур’яни на ділянці. Звичайно, набагато краще їх не виривати, а просто не пускати на свій город. Природно, ви не зможете перешкодити кожній птиці «скидати» насіння бур’янів то тут, то там, але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб обмежити кількість бур’янистих трав на городі.

Патрулювання ділянки. Оглядайте нові рослини на наявність можливих бур’янів.

Чим довше розсада знаходиться в горщиках або теплиці, тим більша ймовірність того, що насіння бур’янів проросте, і ви зможете його з легкістю видалити.

Спокій для ґрунту. У ґрунті завжди є насіння бур’янів, але багато насінин не проросте, якщо вони не будуть піддаватися впливу сонячного світла. Хоча деяке розпушування і обробіток ґрунту навколо рослин корисне для запобігання його ущільнення, але часте перекопування просто призводить до збільшення кількості бур’янів. Краще застосувати органічну мульчу і дозволити земляним черв’якам займатися самовдосконаленням ґрунту без вашої участі.

Важливо прибрати бур’яни до того моменту, поки вони не почнуть пригнічувати культурні рослини. Після сходів рекомендується видаляти бур’янисті трави плоскорізом, піддівши їх і залишаючи висихати на сонці. Бур’яни, що мають розгалужену кореневу систему, видаляють совком, підчепивши кущ і акуратно витягнувши їх.

Після цієї кропіткої роботи, вирвані і сполоті рослини спалюють або складають в компостну яму, оскільки їх залишати на стежці не можна – вони можуть знову вкоренитися або встигнути дозріти і посіятись.

Мульчування. Перевірте наявність мульчуючого матеріалу. Мульча зберігає вологу, блокує бур’яни і охолоджує ґрунт. Органічна мульча – подрібнена або колота кора, компост, солома, подрібнене листя також поліпшать якість ґрунту. Штучна мульча добра на городі для нагріву гранту навколо теплолюбних культур, таких як томати, перець, диня і гарбуз.

Яку б мульчу ви не вибрали, використовуйте її відразу після посадки, до появи бур’янів. Нанесіть шар мульчі товщиною 5-10 см, уникаючи прямого контакту зі стеблами рослин. Накопичення мульчі навколо стебла може привести до гниття і стати укриттям для мишей і полівок.

Шкідники на розсаді

Буває, що на розсаді овочевих культур з’являється такий шкідник, як попелиця. Також можуть напасти нематода, трипси, павутинний кліщ, білокрилка і т. д. Ці шкідники завдають найбільшої шкоди рослинам.

Деяких шкідників можна виявити на стеблах або на тильній стороні паростків. Для боротьби з наземними шкідниками потрібно вручну оглянути розсаду і промити протягом тижня листочки мильним розчином (на 1 л води беремо 5 г подрібненого мила). Також паростки можна обприскати розчином деревної золи (на 10 л води 100 г золи і 50 г рідкого мила). Інші ж городники рекомендують використовувати обприскування розчином тютюнового пилу. На 10 л води береться по 250 г тютюнового пилу і деревної золи, 50 г рідкого мила. Застосовують і хвойний настій. Соснову або ялинову хвою настоюють протягом тижня. Співвідношення хвої до води – 1:4.

Біологічні методи боротьби
з комахами на молодих рослинах

Від метеликів капусниці, совки, молі використовується відвар лопуха (0,5 відра подрібненого листя на 10 л води), який настоюють 3 доби. Хрестоцвіті блішки, личинки хрущів, попелиці, гусениці пропадуть, якщо застосувати для їх знищення настій з свіжого бадилля картоплі (1,5 кг порізаної гички на 10 л води), настоюють 3 години і додають 40 г мила. Також можна скористатися гострим перцем, заготовивши його заздалегідь. На 100 г висушеного перцю 1 л води, цей склад варять 2 години, потім доливають до 10 л води і додають мило.

Для відлякування попелиці, гусениць та інших комах-шкідників грядки з томатами, огірками, капустою, морквою обсаджують цибулею на зелень. Багато комах не переносять запах кропу, його можна розкидати по всій ділянці. Також для знищення цих шкідників підійде відвар з сухих коренів чистотілу (100 г коренів на 1 л води, настоюють кілька діб).

Але майте на увазі, що період дії відварів короткий, тому потрібна повторна обробка.

Небезпечний для молодих рослин і голий слимак. Біля місць його скупчення треба розкласти вологі ганчірки, старі мішки, дошки і змастити їх нижній бік кисляком або розведеним сиропом. Шкідники там накопичуються і потім їх можна зібрати і знищити.

Хімічні заходи боротьби

На садово-городніх ділянках небажано застосовувати хімічну обробку. Але якщо з якихось причин ділянка сильно запущена, то справу може врятувати застосування хімічних препаратів.

  1. Для знищення комах-шкідників, їх личинок і яєць застосовують інсектициди, які бувають контактної, кишкової, системної дії, і фуміганти.
  2. Фунгіциди допоможуть знищити цвіль і грибок.
  3. Гербіциди застосовують для ліквідації бур’янів та іншої небажаної рослинності. За характером дії вони діляться на препарати суцільної дії (їх бажано використовувати тільки в міжряддях, стежинах, на тротуарі, на території ділянки по периметру) і препарати вибіркової дії, які застосовують для «хімічної» прополки.

У холодну погоду краще обробку не проводити, оскільки шкідники ховаються під листочками і в грудочках ґрунту, також не обробляйте ділянку перед дощем.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ