Захист хвойників навесні

Защита хвойников весной
Реклама

Читати російською мовою

Відповідаємо на запитання
Сергія Соболєва, м. Київ.

З приходом весни клопоту у садівників і квітникарів значно додається. Одним з них є турбота про хвойні рослини на ділянці. Всі укриття ми вже зняли, висушили і відправили на зберігання до пізньої осені. Настав час обприскувати ці зелені красуні.

Починаючи з ранньої весни в теплі дні всі хвойні необхідно обприскувати просто теплою водою. Зазвичай це робиться в середині дня, коли нічні заморозки втратили свою силу. Звичайно, краще, якщо це буде похмура погода, ну а якщо сонячна, то після 14 годин можна обприскувати всі без винятку хвойні насадження. Робиться це для того, щоб у хвої не було висушення, бо земля ще мерзла і коріння не дає надземній частині достатньої кількості вологи, та й живлення – теж.

Злежаний сніг з пристовбурного кола ми вже прибрали, тому можна потроху проливати ґрунт гарячою водою (не окропом), щоб коріння, розташоване у верхній частині, швидше почало поставляти поживні речовини в крону. Якщо був опік і хвоя в якомусь місці поруділа, її треба відразу струсити на підстилку і прибрати. Засохлі хвоїнки можуть стати розсадником грибкових інфекцій.

Хвойні рослини, так само як і листяні, часто піддаються нападам шкідників і хвороб. Тому весняні профілактичні та лікувальні обприскування обов’язкові.

Якщо немає ознак захворювання, то в березні (до набухання бруньок, ґрунт ще не відтанув) можна обробити Фундазолом (за інструкцією, але в половинній дозі). При відталому ґрунті для обприскування застосовують Фалькон або Стробі, також в половинному дозуванні від зазначеного в інструкції. При виявленні коричневої хвої краще взяти повну дозу препарату.

При сирій погоді до рідини краще додати прилипач. Ним може бути зелене або господарське мило, 
2 ст. ложки рідини для миття посуду, 1 ст. ложка прального порошку або Ліпосам (спеціальний препарат).

Через тиждень після цього готуємо бакову суміш з 10 л теплої води, в якій розчиняємо Хорус + Епін-Екстра + Актара. Через 10 днів обприскуємо розчином Зеленої голки (мінеральне добриво для профілактики хвої і для її більш здорового сяючого кольору) + Плантафол (аналоги – Плантатор, Нутрівант, Майстер). Через пару днів потрібно пролити під корінь розчином Превікур Енерджі, який проведе профілактичну роботу з недопущення різних кореневих гнилей та інших грибкових інфекцій.

У червні перед поливом розпушуємо пристовбурні кола кожного хвойного вихованця і вносимо добриво тривалої дії Осмокот Екзакт, потім рясно поливаємо.

Важливо: Фалькон змішувати з мідьвмісними препаратами не можна!

Добрива серії Осмокот випускаються в гранулах або кульках різного кольору, для більш легкого вибору при покупці. Кожен колір відображає термін дії: червоний – 3-4 місяці, коричневий – 5-6 місяців, блакитний – 8-9 місяців, жовті гранули – 12-14 місяців, а фіолетові повністю розчиняються тільки через 16-18 місяців.

Внесення Осмокоту в ґрунт дає можливість не хвилюватися за живлення рослин, але це не позбавляє нас постійної перевірки їх стану. Можуть з’явитися грибкові захворювання, але найчастіше якось «раптово» на хвої виявляються маленькі черв’ячки, які старанно об’їдають хвою. Я в такому випадку відразу виливаю під корінь 1 відро чистої води, потім розводжу в 10 л води 
2 мл Актелліка і виливаю його в пристовбурні кола, потім ще пів відра чистої води. Наступного дня обприскую уражену рослину розчином Актари + Циркону (1 мл) + Фітоспорин. Зазвичай трьох днів достатньо, щоб всі шкідники зникли. Актеллік добре вбирається корінням і вся рослина стає отруйною. Актара доб’є тих личинок, що мало з’їли отрути, Циркон додасть сил пошкодженому дереву, а Фітоспорин захистить його від захворювань.

Консультували:
Ольга ЧЕРНОУСОВА,
садівник, ландшафтний дизайнер,

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ