Вирощування овочів в мішках та відрах

Выращивание овощей в мешках и ведрах
Реклама

Читати російською мовою

В одній з книг прочитала про вирощування картоплі і овочів в мішках і бочках. Цей метод мене зацікавив. Зібрала всі старі відра, каструлі без дна, закопала їх в землю і посадила в кожну ємкість по одній картоплині.

Картопля при цьому не розповзалася, як на грядці, а знаходилася у відведеному їй просторі. Другий важливий момент – колорадського жука на рослинах не було: він просто не міг забратися в відро.

Поливала рослини 1 раз на тиждень. Картопля вродила дуже добре, хоча, коли я висипала землю з ємкостей, крім бульб вибирала з кожної і до 50-ти личинок хруща, яких тут же знищувала.

Також посадила в мішках картоплю, помідори, огірки і хрін. Хріну такий метод не сподобався і він відразу ж пропав. А ось картопля, огірки і помідори відчували себе прекрасно і дали такий же урожай.

У чому ж полягає такий метод? У мішки (з-під цукру, комбікорму) потрібно насипати 1 відро землі і розмістити розсаду картоплі, помідорів або насіння огірка – 1 картоплина або помідор на мішок. Мішки виставляю на вулицю (біля будинку, сараю, паркану). Саджанці поливаю по мірі необхідності. Мішки закочую так, щоб рослинам було доступне світло. При загрозі заморозків мішок легко закрити.

По мірі зростання саджанців підсипаю в мішки землю, але так, щоб верх саджанця залишався зверху – так чинити до тих пір, поки мішок повністю не заповниться ґрунтом. Це потрібно для нормального росту і розвитку рослин.

Поливати потрібно по мірі необхідності. Помідори в мішках починають плодоносити набагато раніше висаджених на грядці. Мішки з огірками я поставила під яблунею і вони плодоносили до самих заморозків, ховаючись в гілках яблуні. Прекрасний урожай дала і картопля. На картоплі і помідорах не було жуків.

Але в цьому методі є і один мінус – мішки на сонці швидко розповзаються. Коли я це помітила, потрібно було терміново виправляти положення – захищати їх від сонця. Довелося вкривати їх шифером, чорною плівкою, бур’янами. Тому мішки відразу слід встановлювати так, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені. Або відразу ж притіняти всіма доступними способами.

Збирати урожай картоплі з мішків просто – поклав на бік, земля висипалася, зібрав бульби.

Ось такий нехитрий спосіб. Ним доцільно скористатися людям, які мають невеликі земельні ділянки, де кожен клаптик на рахунку. Бажаю всім щедрих врожаїв у новому сезоні, а ще міцного здоров’я, радості та миру!

Л. Г. ОВРАМЕНКО,
с. Карасівка,
Золочівський р-н
Харківської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ