Серпень. Види на врожай

Серпень. Види на врожай
Фото GettyImages
Реклама

Так видами можуть і залишитися,
якщо не вжити заходів щодо його захисту

Кінець літа – найбільш благодатна пора: зріє щедрий урожай, рослини вже повністю сформувалися, не вимагають вже обов’язкових поливів і підживлення, бур’яни якщо і докучають, то тільки багаторічні. Але такий райдужний настрій і благоліпність тільки позірні, адже на дозріваючі овочі і фрукти «маєте види» не тільки ви, але і шкідники, і хвороби.

У першій декаді серпня повторно сіють броколі, пекінську і китайську капусту, редиску, кріп, кінзу, листову гірчицю, салат та інші швидко зростаючі і достигаючі зеленні культури. Грядки укрийте на кілька днів нетканим матеріалом.

Слід також захистити капустяні культури від другого покоління хрестоцвітих клопів. Проти них можна обприскати посадки Фітовермом або Фуфаноном.

При різкій зміні спекотної (30-35°С) сухої погоди на прохолодну (20°С) на буряках сильно поширюються хвороби листя: іржа, церкоспороз, борошниста роса. Коренеплоди перестають рости, слабо накопичують поживні речовини.

В південних регіонах України борошниста роса загрожує перцям. Листя покривається плямами і білим нальотом, деформується. Посилює розвиток хвороби спекотна, суха погода. Тому вчасно поливайте рослини і для профілактики обприскайте їх Топазом.

Якщо погода волога, на листках перцю з’являються коричневі концентричні плями, а на плодах вони вдавлені, підсихаючі, з чорним нальотом. Це макроспоріоз. Така ж погода сприяє розвитку фітофторозу картоплі. Якщо культурі ще слід рости і ступінь ураження невелика, знову обприскайте грядки Ридомілом Голд МЦ або Профітом. Цими ж препаратами можна захистити від фітофторозу і томати.

На плодах томата, перцю і баклажанів у другій декаді серпня розвиваються поступово темніючі і розм’якшуючі маслянисті плями бактеріальної плямистості. Пригальмувати інфекцію допоможуть препарати Оксіхом і хлорокис міді.

Для всіх зеленних культур, капусти і навіть моркви і картоплі наступають «спекотні» дні. Молоді особини голих слимаків, відроджені з яєць у червні, досягли зрілості і дуже ненажерливі. До того ж під зімкненими рядами рослин сиро у спекотний день і прохолодно вночі. Щоб слимаки не потрапили з урожаєм в підвал або льох, продовжуйте боротьбу з ними на грядках. Слимаки не люблять шорстких і дряпаючих поверхонь, тому ґрунт навколо рослин розпушуйте, а міжряддя замульчуйте дрібною солом’яною різкою, піском, товченою яєчною шкарлупою, розсипте в міжряддях і по периметру городу гранули препарату Гроза.

Багато овочів продовжують пошкоджуватися гусеницями лускокрилок. Час застосування хімічних препаратів вже минув (ними можна обприскувати культури не пізніше, ніж за 20 днів до збирання врожаю), тому впоратися з нахлібниками вам допоможуть бактеріальні засоби Лепідоцид, Бітоксибацилін і створений на основі продуктів життєдіяльності ґрунтових грибків Фітоверм.

Після викопування добре прогрійте під поліетиленовою плівкою ріпчасту цибулю і потім просушіть на сонці. Сіянку для кращого збереження обприскайте препаратом Максим.

У третій декаді серпня насіннєві бульби пізньостиглих сортів картоплі просушують, сортують, прозеленяють на сонці і також обробляють Максимом. Грядки після збирання культур очищають від рослинних залишків, удобрюють, скопують і розпушують. Через кілька днів відростають бур’яни. Однорічні можна видалити сапкою або знищити гербіцидом Раундап (достатньо одного обприскування).

Якщо ділянка заросла багаторічними бур’янами, то перед перекопуванням обприскайте грядки препаратом Ураган-форте. Це більш концентрований засіб (60 мл на 10 л води на 3,5 сотки), але принцип його дії такий же, що і у Раундапу: активна речовина поглинається листям, переноситься в підземну частину рослини і висушує її. Через 2-3 тижні бур’яни загинуть, а ділянку можна буде готувати до наступного сезону. Обидва препарати протягом двох-трьох тижнів розкладаються на вуглекислий газ, воду і фосфати, тому можна сміливо сіяти і садити на обробленій площі культурні рослини.

В. ГОРЯЇНОВ,
агроном.

До теми


  • Молоді особини клопів – без крил і дрібніше дорослих. Крім їстівних частин овочевих культур, вони пошкоджують ще квітки і зав’язі на насінниках, і насіння виходить дрібним.
  • Пошкоджені рослини буряків обробіть меленою (1,5-2 г на 1 кв. м) або колоїдною (0,4%) сірою, обприскайте хлорокисом міді, а бадилля після збирання врожаю обов’язково приберіть з грядки.
  • У багатьох регіонах України картопляні ділянки уражені фітофторою. Якщо бульби встигли дозріти, то терміново скосіть бадилля (його краще спалити або закопати в яму глибиною близько 1 м).
  • Бактеріальна плямистість поширюється з краплями дощу, комахами, при догляді за рослинами.
  • В бульбах картоплі і коренеплодах моркви шкідники вигризають глибокі порожнини.
  • У серпні на листках багаторічних бур’янів йде інтенсивний відтік поживних речовин в корені і кореневища. Тому в кінці літа обробка бур’янів гербіцидами найбільш ефективна.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ