Розмноження деревоподібної півонії

Размножение древовидного пиона
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Відводками
  2. Діленням куща
  3. Живцюванням
  4. Щепленням
  5. Насінням

Деревоподібна півонія – символ краси та багатства.
Її розмножують декількома способами.

Відводками

У травні, до цвітіння, вибирають гілку, пригинають, фіксують шпилькою до землі та прикопують на 10 см. Попередньо нижню сторону надрізують і припудрюють Корневіном. Далі регулярно поливають. З появою коренів, у вересні, саджанець відокремлюють від куща, і садять на постійне місце у відкритому ґрунті.

Для розмноження повітряним відводком на стеблі роблять надріз, навколо укладають вологий мох або торф. Зверху замотують плівкою та з двох сторін закріплюють ниткою. При такому методі коріння з’являються до кінця літа. Цим способом отримаємо кореневласний саджанець, який зацвіте тільки через 6-7 років.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Діленням куща

Для розмноження вибирають кореневласну деревоподібну півонію 5-6 років. Відповідний період для процедури – з середини серпня по вересень. Потрібно викопати кущ, промити коріння від землі струменем води, поділити, не пошкодивши їх.

Размножение древовидного пиона
Деревоподібна півонія навесні

Кожна поділка повинна мати три пагони, коріння 10-20 см та 2-3 бруньки відновлення. Місця поділу обробляють фунгіцидом або розчином марганцівки, припудрюють деревним вугіллям. Висаджують на постійне місце.

Живцюванням

Спосіб трудомісткий, але при дотриманні правил успішно вкорінюється 60-70% живців. Їх нарізають з червня по серпень, коли пагони здерев’яніють. Плюс цієї процедури у великій кількості посадкового матеріалу. Мінус – довге очікування цвітіння – 6-7 років.

Вранці зрізують живці з двома бруньками, під нижньою роблять косий зріз на 1,5-2,5 см, а над верхньою залишають 2,5-3 см. Нижній листок прибирають, а верхній обрізують наполовину або 2/3. Знизу живець припудрюють Корневіном.

Висаджують під кутом в суміш торфу з піском, заглиблюючи нижню бруньку на 4-5 см, поливають і поміщають в тепличку з притіненням. Надалі саджанці регулярно зволожують. Через 2 місяці утворюються корінці. Рослини поступово відучують від теплички, привчаючи до свіжого повітря. Восени з бруньок з’являться паростки.

На постійне місце саджанці пересаджують на наступний рік навесні або восени. На зиму молоді півонії вкривають опалим листям або ялиновим гіллям.

Щепленням

Цей спосіб найефективніший, але складний. Для підщепи використовують коріння деревоподібних та трав’янистих півоній. Їх викопують за 2-3 тижні до процедури, зберігають в прохолодному місці. Хороший результат дає щеплення на корінь трав’янистої півонії. У серпні-вересні вибирають живець з приросту поточного року з двома-трьома бруньками. Під нижньою брунькою роблять зріз на 3-4 см, над верхньою залишають 2-3 см. Листя видаляють, щоб скоротити випаровування вологи.

У південних регіонах щеплення можна виконувати в червні. Пагін беруть з однією-двома бруньками, листя не видаляють, а обрізають наполовину. Восени або навесні щеплені саджанці пересаджують у відкритий ґрунт, заглиблюючи бруньку на 2-3 см. На зиму живці вкривають.

Размножение древовидного пиона
Деревоподібна півонія

Щеплення на корінь деревоподібної півонії клиноподібним зрізом. Процедуру виконують гострим, заточеним та продезінфікованим інструментом. Для підщепи відрізають частину кореня довжиною 10-15 см, товщиною з олівець, з нижньої частини роблять клиноподібний виріз. На прищепі роблять гострий зріз з двох сторін, вийде клин. Руками торкатися зрізів не можна. Для кращого збігу камбіального шару, зрізи прищепи і підщепи повинні бути гладкими. Потім клин прищепи вставляють в клиноподібний виріз підщепи, поєднують шари. Щільно обв’язують прищепною стрічкою, злегка заходячи на підщепу, змащують садовим варом. Нижню частину отриманого посадкового матеріалу, припудривши Корневіном, садять в горщик з пухким ґрунтом, заглибивши до місця щеплення. Рясно поливають, накривають темним ковпаком, ставлять в тепличку. В процесі вкорінення підтримують вологість ґрунту.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Через місяць почнеться зрощення щеплення. Через рік, коли саджанець вкорениться, а з бруньок з’являться пагони, його висаджують на постійне місце в саду.

Щеплення на корінь трав’янистої півонії. Для живця у деревоподібної півонії зрізують приріст поточного року з двома-трьома бруньками. Поєднують клиноподібний зріз на прищепі з воронкоподібним пазом на підщепі та щільно замотують прищепною стрічкою. Отримані «живці» кладуть в ємкість з вологим мохом або тирсою, зберігають в такому вигляді приблизно місяць. Саджанці, у яких успішно зрослося щеплення, висаджують під кутом в пухкий ґрунт, поміщають в тепличку. До посадки на ділянці рослини будуть готові через 1,5-2 роки.

Розмноження півонії бічним щепленням вважається більш легким. Прищепу рівно зрізують по діагоналі з невеликим нахилом. Роблять рівний зріз на корені під таким самим кутом. Прикладають прищепу до підщепи, щільно обв’язують між собою стрічкою для щеплення, змащують місце суміщення садовим варом. Також укладають у вологу тирсу або мох, через місяць садять в тепличку з пухкою сумішшю, де щеплені живці будуть перебувати протягом 1,5-2 роки.

Насінням

Користуються тільки селекціонери для виведення нових сортів. Насіння швидко втрачає схожість, тому висівають його в рік збору. Попередньо стратифікувати, так як без цієї процедури воно не зійде зовсім. Краще проростає недозріле насіння, частіше на другий-третій рік. Сіянці зацвітають на 5-6 рік та пізніше.

Размножение древовидного пиона
Насіння деревоподібної півонії

Зазначені способи допоможуть розмножити деревоподібну півонію. Кожен садівник вибирає найбільш прийнятний для себе.

Оксана ТКАЧЕНКО.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ