Роботи в січні: не залишаючи на потім

Работы в январе: не оставляя на потом
Реклама

Читати російською мовою

По ідеї, в перший зимовий місяць всі садові та городні роботи повинні бути закінчені, але хіба так буває? Тим, хто не встиг у листопаді впоратися з усіма турботами, є можливість доробити їх у грудні. Тим більше, що є прикмета не залишати в старому році незавершених справ.

  1. Якщо температура тримається в межах нуля градусів вдень та -3-5°С вночі, то можна побілити у плодових дерев стовбури і скелетні гілки. Це допоможе захистити дерева від сонячних опіків і морозобоїн. Для побілки використовуйте розчин гашеного вапна (2 кг на 10 л води) з додаванням 300 г 
мідного купоросу.
  2. Захистіть кору дерев від гризунів, обертаючи стовбури на висоту до 1 м 
шматками руберойду, смужками щільної тканини, капроновою сіткою, ялиновим гіллям, пластиковими пляшками. Або використовуйте будь-який інший, наявний під рукою матеріал.
  3. Коли випаде сніг, утрамбуйте його навколо стовбурів дерев і полийте водою, щоб утворилася крижана кірка. Це допоможе захистити дерева від мишей.
  4. При невеликих морозах можна заготовити живці для весняних щеплень. Особливо це важливо для персика, який може підмерзнути. Але доцільно і для інших кісточкових, тому що навесні вони занадто швидко розпускають бруньки і дуже складно вчасно встигнути зробити щеплення. А так сплячими живцями їх можна прищеплювати аж до травня місяця.

На живці для щеплення придатні однорічні пагони з добре розвиненими 3-4 бруньками довжиною до 40 см. Їх краще брати з південної частини крони. Вовчки і гілки-плодушки з близьким розташуванням бруньок для цього малопридатні. Живці пов’язують в пучки і зберігають, прикопавши під сніг. Але в Україні його часто просто немає, тому зберігаємо в підвалі (в ящику з вологим піском). Також можна зберегти живці, обернувши їх вологою тканиною і помістивши в поліетиленовий пакет, в холодильнику або між віконними рамами.

  1. Перевірте всі зимові укриття: для винограду і ягідних чагарників, для троянд і хвойних дерев, все, що вимагає захисту від морозу. Якщо укриття руйнуються, то прийміть термінові заходи з їх відновлення. Також під укриття доцільно розкласти отруту від мишей.
  2. Регулярно після снігопадів прибирайте сніг з теплиці. Його вага може проломити дах і деформувати всю конструкцію. Щоб уникнути цього, на зиму для зміцнення каркаса встановіть всередині теплиці розпірки з бруса або металевих труб. Якщо восени вам не вистачило часу, цілком можна зайнятися цим в грудні.
  3. У дні, коли немає сильного морозу, на кілька годин відкривайте для провітрювання двері в підвал. Це допоможе знизити в ньому температуру і зменшити концентрацію етилену, що погіршує зберігання овочів і фруктів. Регулярно перевіряйте закладені на зберігання овочі і фрукти – викидайте всі зіпсовані. Подбайте про захист вашого врожаю від мишей і щурів – розкладіть у підвалі отруєні приманки для гризунів.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ