Робимо клумбу для квітів

Делаем клумбу для цветов
Реклама
Читати російською мовою

Спорудити клумбу для квітів – що тут, здавалося б, складного. Але ж її можна створити такою незвичайною! Ось таку двоярусну шестигранну клумбу мій чоловік виготовив на нашій дачній ділянці.

Зібрали її в найбільш світлому, сонячному місці з дерев’яних рейок, які попередньо були просякнуті розчином, що оберігає від викривлення і вологості. Для нижнього ярусу клумби використовували 18 рейок розміром 1200х40х30 мм. У рейках на площі 40 мм, відступивши від торців по 70 мм, просвердлили по два отвори діаметром 5 мм. У них при складанні вставили сполучні штирі з шиферних цвяхів діаметром 5 мм і довжиною 150 мм. Щоб усі рейки нижнього ярусу були зібрані в одній площині, на занижені рейки зверху прибили цвяхами три рейки розміром 1000х40х30 мм. Окантували каркас шестигранника рейками товщиною 15 мм зі зрізаним у торців кутом в 30 градусів для щільного суміщення рейок. При цьому окантовочні рейки вийшли довжиною 1130 мм (3 штуки) і 1030 мм (3 штуки).

При складанні нижнього ярусу отриманий шестигранник має висоту 150 мм з діаметром вписаного кола, рівним 1,8 метра. Внутрішні стінки каркаса клумби закрили відходами поліетиленової плівки і пакетами, які прикріпили канцелярськими кнопками.

При спорудженні клумби нижній ярус занизили до 300 мм. На дно насипали річковий пісок, потім шар компосту власного приготування з органічних і мінеральних добрив, тобто з рослинних відходів і золи. Зверху клумбу утрамбували шаром родючого ґрунту.

На отриману площу за такою ж схемою складання встановили верхній ярус шестигранника з рейок розміром 400х40х30 мм в кількості 18 штук. Для з’єднання вузла шиферними цвяхами в рейках на площі в 40 мм заздалегідь просвердлили, відступивши від торців по 20 мм, два отвори діаметром 5 мм. Так само, як в нижньому ярусі, верхній ряд рейок окантували рейками товщиною 15 мм. Щільне поєднання окантовочних рейок забезпечили шляхом зрізу торців під кутом 30 градусів. Отримані рейки розмірами 428х40х15 мм (3 штуки) і 340х40х15 мм (3 штуки) прибили до верхнього ряду. Внутрішні стінки закрили відходами поліетиленової плівки. Насипали компост, а зверху – родючий ґрунт.

Потім клумбу полили водою і покрили шаром мульчі. Вона захищає землю від перегріву сонячними променями, створює сприятливі умови для родючості ґрунту, зменшує випаровування вологи і покращує температурний режим ґрунту. Мульчею також покрили поверхню поруч з клумбою. З часом купи мульчі перетворюються в гумус для живлення рослин вуглецем, киснем та іншими елементами.

Перед посадкою розсади двоярусну клумбу звільнили від мульчі, а після посадки (при відсутності дощів) поливали щодня у вечірній час.

Мульчу створюємо власними силами. Основним засобом для неї є бур’яни, що ростуть на присадибній ділянці. Бур’яни створюють запас гумусу. Своїм корінням вони розпушують ґрунт і утворюють додаткові живильні речовини для родючості. Тому ми радіємо їх розмноженню, особливо після проливних дощів. На своїй ділянці ми не копаємо, а зрізаємо верхній шар бур’янів на глибину 5 см.

Роликовим плоскорізом створюємо мульчу

Для цього використовуємо перероблений з культиватора підпружинений плоскоріз. Завдяки своїм конструктивним особливостям він значно полегшує роботу при скошуванні бур’янів.

До підбирання рослин для клумби ставимося з особливою увагою, прагнемо створити витвір мистецтва. Нехай у нас не все ще виходить, але результат тішить.

Розсаду вирощуємо ранньою весною, а до кінця травня висаджуємо її у відкритий ґрунт. У верхньому ярусі шестигранної клумби маємо розсаду квітів з високим стеблом. У нижньому – квіти розміщуємо в три ряди по колу. При цьому квіти з невеликим стеблом закладаємо ближче до каркаса клумби.

Найбільше нас радують багатобарвні петунії, карликові жоржини, сальвії. Зазвичай першими зацвітають петунії. Їх яскраві, схожі на зірки квіти видно навіть увечері. А пахнуть як!

На фото видно, як на верхньому поверсі красується айстра сорту Наречена. У серпні, коли вона розростається, її бутон перетворюється на величезний багатопелюстковий кущ.

У нижньому ярусі поруч з сальвією і петунією ми висаджуємо карликові жоржини: червоні, жовті, жовтогарячі. На клумбі вони лідери яскравості, краси і тривалості цвітіння.

Людмила ДІГТЕНКО.
м. Харків.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ