Риба від колорадського жука?

Рыба от колорадского жука?
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Передплачую газету третій рік.
Кожен номер подобається – чекаю його з нетерпінням!
Хотів би поставити запитання.
Чи правда, що якщо садити картоплю під лопату
і в кожну лунку кидати шматочок риби,
то її не буде їсти колорадський жук?
Ваш читач – Федір НЕШТА.
(Отримано електронною поштою).

Шановний Федоре Миколайовичу! На жаль, риба, кинута в лунку при посадці картоплі, на колорадського жука ніяк не вплине. Картоплю він як їв, так і буде їсти.

Мабуть, при передачі з вуст в уста хтось недочув і перекрутив саму мету цього методу. На жаль, таких легенд в народі існує чимало. Сиру рибу в лунки кладуть не від жука, а в якості добрива. І це дійсно ефективно, адже в рибі багато мінеральних речовин, які при її розкладанні стануть доступними корінню картоплі.

Користуються цим методом рибалки або продавці риби і працівники рибопереробних цехів, у яких в надлишку залишаються рибні відходи. Також можуть і жителі приморських узбереж зібрати викинутого на берег бичка і використовувати в якості добрива.

Однак навіть в описаних випадках доцільніше згодувати рибні відходи домашній птиці або свиням. А для удобрення картоплі використовувати мінеральні добрива, які коштують незрівнянно дешевше, або взагалі класти в лунки при посадці жменю компосту і деревної золи. Це буде набагато більш збалансоване підживлення для вашої картоплі!

Картопля: сучасні сорти, агротехніка

Зустрічалася нам і дуже схожа порада – класти при посадці в лунки картоплі, а також при висадці розсади, шматочки солоного оселедця або його відходи для відлякування капустянки (вовчка). Але, при всьому бажанні, тільки задумайтеся, скільки потрібно оселедця, щоб покласти його в кожну лунку навіть на невеликій грядці? Причому навряд чи це дасть якийсь помітний ефект. Краще вже при посадці картоплі і розсади просто розкласти отруєні приманки, що знищують капустянку.

У будь-якому садовому магазині вам запропонують масу таких засобів (наприклад, гранули Анти Капустянка, Фенаксин плюс, приманка Рембек і багато їх аналогів).

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ