Правильний ґрунт для теплиці

Правильний ґрунт для теплиці
Реклама

Відповідаємо на запитання
І.М. КАЛЮЖНОГО
з Новгород-Сіверського району
Чернігівської області.

Шановний Іване Михайловичу! Наведу рекомендації фахівця з виробництва органічних добрив Іллі Макарова про те, як грамотно приготувати тепличний ґрунт. Думаю, його поради стануть в пригоді більшості наших читачів.

Ніякого гною. Потрібен готовий, добрий перегній або готовий компост, причому краще проморожений при -12-15°C. Доза – неповне відро на 1 м широкої грядки (приблизно 80-90 см шириною), або на два метри вузької грядки (50-60 см). Немає перегною і компосту – їх замінять 5 л будь-якого біогумусу.

Гній не шкодить в одному випадку: тільки під огірки, і закопаний на саме дно грядки. Якщо ж він буде в шарі висадки, то навіть огірки зморщуються і дрібнішають листям, поки аміак не вивітриться.

Далі, на той же метр грядки додаємо пів відра розпушувача: або рисового лушпиння, або розкисленого (обов’язково!) верхового торфу. Тонкість: ні гречане, ні соняшникове лушпиння не годяться! Гречане дуже погано змочується і не проводить воду капілярно, а соняшникове сильно їсть азот, що для старту неприпустимо. Тирса годиться тільки вже темна, пріла (свіжа й зовсім весь азот з ґрунту забере).

Суміш доломітового борошна і крейди (1:1), 0,5 склянки на 1 кв. м, а якщо ґрунт явно кислий – 1 склянку. Чому суміш? Це ще одна тонкість. На старті дуже важливі: кальцій – для сили коренів, і магній – саме його не вистачає в перегної. Але в доломітовому борошні магнію занадто багато і він блокує засвоєння кальцію. Розбавляємо крейдою – магнію стало менше 15% і все нормально засвоюється.

Всі ці важливі тонкощі виявляються в дослідах з різними елементами живлення фахівці-агрохіміки. На фото Ілля показує ефект гормону гібереліну: витягування рослини у висоту.

Все зазначене розсипається рівномірно по грядці та перекопується на глибину штика лопати. Але не просто копається з оборотом! Ілля наполягає, що ґрунт треба добре перемішувати руками. Від ретельності змішування прямо залежить успіх старту рослин, що теж відстежено на дослідах. Ту ж крейду з доломіткою треба по всьому ґрунту розподілити, інакше користі не буде!

Головне, не залишати ніяких видимих згустків і скупчень.

У посадкові лунки під розсаду Ілля однозначно додає по 2 ст. ложки біогумусу і 1 ст. ложку кісткового борошна. Після чотирирічної перевірки ця суміш виявилася найкращою і найдешевшою.

Явний ривок удобрених таким чином рослин видно вже на 8-9-й день. А бурхливий старт в перші 2-3 тижні означає посилену міць, витривалість і врожайність дорослих кущів.

І не забудьте навколо висадженої рослини кинути щіпку гранул від вовчка.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ