Озимий часник висаджуємо навесні

Озимий часник висаджуємо навесні
Реклама

Минула посушлива осінь багатьом прихильникам старих схем посадки озимих овочів не дозволила посадити і часник, і голландську цибулю. Насіннєвий матеріал залишився лежати всю зиму, і вони не знають, що тепер робити. У нас в родині після трирічних експериментів виробилася ціла технологія весняних посадок. Восени взагалі не потрібно даремно витрачати сили на перекопування або оранку земельної ділянки.

Спільна посадка суниці та часнику
Спільна посадка суниці та часнику

Багато господарів мають полуничні грядки. А часник (та й цибуля) використовують в якості відмінного попередника для королеви саду. Ось саме цю властивість цибулинних і потрібно брати за основу. Для килимових посадок полуниці можна зробити окантовку грядок з часнику або цибулі. Для дворядкових або обрамлених посадок суниці посадка часнику просто необхідна. Сподіваюся, не потрібно вдаватися в подробиці та говорити про дію часнику в якості відлякувача різних паразитів, в тому числі й нематод.

При посадці часнику навесні потрібно пам’ятати, що зубчик в процесі вегетації перетвориться на велику – до 50 г – однозубку, і тільки в наступному році утворить велику головку. А якщо зробити це зараз, то велику головку часнику отримаємо в цьому році.

Потрібно робити так. Розбираємо часник: зубки окремо, лушпиння окремо. Можна зубки не розчохляти (але ефект гірше). Краще застосувати такий прийом, як скарифікація. Тобто оголюємо зубки і поміщаємо в розчин марганцівки для дезінфекції на пів години. Потім промиваємо і знову поміщаємо на пару діб у поживний розчин із застосуванням будь-якого коренеутворювача. Топити зубки не обов’язково. Бажано їх встановити вертикально. Після цього проводимо упаковку часнику в газету, потім в будь-яку плівку, додаємо трохи розчину, що залишився, і все це ховаємо на нижню полицю холодильника на місяць.

Посадка часнику під кіл.
Посадка часнику під кіл. Глибина посадки зубка часнику – 6-8 см

Часник, поміщений у холодильник, подумає, що зима все-таки прийшла і почне швидко нарощувати кореневу систему. У квітні, коли почнемо роботи на полуниці, під кіл із західного боку (або з північного, у кого як) обережно висаджуємо пророслі зубки часнику приблизно через 30 см один від одного, він буде виконувати роль захисника.

До початку червня можна буде прибрати квітконоси на часнику і отримати матеріал для обприскування від павутинного кліща, попелиці. Може, хтось засмутиться, що в період зимового зберігання частина часнику підсохла або взагалі пропала. Рекомендую часник зберігати в трилітрових банках, пересипавши їх звичайною сіллю.

Олександр РОДНИЙ,
інженер-технолог,
заслужений працівник
сільського господарства України.
м. Бахмут Донецької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ