Огірки у відкритому ґрунті

Огірки у відкритому ґрунті
Реклама

Читати російською мовою

Деякі висновки з власного досвіду

Для консервування і просто для їжі приблизно до кінця вересня я вирощую огірки у відкритому ґрунті. Для цього у мене підготовлено 2 грядки з встановленими біля них стійками. На кожній з них огірки ростуть два роки: спочатку на одній, потім на іншій.

З осені (у вересні) потрібна площа перекопується і проливається розчином Фітоспорину.

Тепло у нас буде триматися не менше місяця, за цей час препарат добре очистить ґрунт, до того ж різні бур’яни себе проявлять. Всі бур’яни, що зійшли, я просто висмикну. Навесні, залежно від погоди, в кінці квітня зазвичай готую насіння для посадки його в ґрунт. Схема та ж, що і при розсадному способі.

При цьому важливо, щоб насіння огірків тільки проклюнулося, а не проросло. Адже корінці у нього ніжні та тендітні, при посадці можуть зламатися. За той час, поки насіння готується, грядку скопую і накриваю чорним лутрасилом. Так ґрунт прогрівається швидше.

Коли насіння проклюнеться, за пару годин до посадки готую лунки, змішуючи ґрунт з піском і перегноєм. Проливаю кожну 2-3 л гарячої води. У кожну лунку (майже бруд) висаджую по 2 насінини, акуратно засипаю перегноєм і позначаю паличками самі лунки. Роблю це для того, щоб бачити сходи. Справа в тому, що у нас по городу з’являється багато сходів бораго (огіркової трави) і на початковій стадії листочки дуже схожі з огірковими. А такі позначки не дозволяють висмикнути потрібні сходи.

Після посіву насіння грядку знову накриваю тим же лутрасилом, який знімаю, як тільки почнуть з’являтися паростки. До цього часу вже готові дуги (з товстого дроту або ліщини) і білий лутрасил середньої щільності.

Встановлюю дуги під плівку і накриваю лутрасилом через непередбачуваність нинішньої погоди. Роблю так вже років десять. Ґрунт розпушую навколо лунок і засипаю нарубаною старою травою або непотрібною соломою, якщо вдасться знайти покинуті копиці на полях. Вдень лутрасил знімаю, а якщо сонце дуже яскраве, то трохи притіняю в перші дні після сходів.

При досягненні паростками 3-5 см висоти підживлюю посадки розчином пташиного посліду (200 мл на 10 л води), виливаючи в кожну лунку по 1 л, а наступного дня обприскую по листю розчином Епін-екстра (1 мл на 10 л води). Епін зміцнює імунітет рослин і підсилює їх опірність різним несприятливим умовам.

Повністю прибираю нетканий матеріал, тільки коли пройдуть всі холоди. Якщо за прогнозом заморозки, то поверх накриваю ще одним або двома шарами лутрасила, іноді навіть ще й поліетиленову плівку доводиться додавати.

Якщо стоїть суха погода, а таке явище у нас буває досить часто, крім поливу звичайною водою 1 раз на тиждень, проливаю під корінь по 1 л розчину Циркону, який добре всмоктується корінням і підсилює розвиток рослин. Крім цього, по грядці розставляю невеликі ємкості з водою, щоб підвищити вологість.

Через 2 тижні після підживлення послідом, проливаю рослини розчином сечовини (1 ч. ложка) і суперфосфату (2 ст. ложки на 10 л води), а ще через 2 тижні – розчином золи (1 склянка на 10 л води).

По кутах грядки у мене встановлені металеві стійки, до яких я прив’язую поліпропіленовий шпагат, поєднуючи таким способом все 4 стійки по колу. А потім до натягнутого шпагату вже прив’язую огіркові батоги. Огірочки вже щосили плодоносять, головне – не забувати їх поливати, тільки не зі шланга холодною водою, а відстояною, теплою.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Раз на 7-10 днів підживлюю по листу добривом Поліфід (за інструкцією). Якщо настає «сезон дощів» (це коли холодно і дощ ллє, не перестаючи, кілька днів), то я поверх натягнутого між стійками шпагату просто накидаю поліетиленову плівку, кінці прив’язую до стійок, щоб не зірвало вітром. А посадки обприскую розчином Епін + Фітоспорин. Як правило, така погода несе з собою грибкові хвороби.

Несправжня (пероноспороз) і звичайна борошнисті роси можуть погубити посадки за кілька годин. Так що Фітоспорин в даному випадку в якості профілактики дуже навіть до речі. Якщо раптом на листочках з’явилися навіть маленькі та зовсім малопомітні цятки, відразу обприскуйте одним з препаратів: Топаз, Ордан, Купроксат.

З народних методів я обробляла молочним коктейлем (3 л молочної сироватки + 6 л води + 1 ч. ложка мідного купоросу) – обробляла кожен день, але це, скоріше, для профілактики робила. А найкраща профілактика – це закрити всі рослини плівкою до самого низу, щоб на них не потрапляла дощова вода, тому що саме вона приносить спори грибкової інфекції.

Багато овочівників після того, як закрили огірки на зиму, не хочуть більше з ними возитися. Ну це їхня справа, а я трохи «поняньчусь» і огірочки дають урожай до найсильніших заморозків.

Зазвичай тиждень-другий негоди, і знову настає тепло, сонечко світить добре, хоча вже і не гріє. І у огірків настає другий період у плодоношенні. Я їх ще раз підживлюю чимось (Поліфід, розчин гною, суперфосфат), а на корені підсипаю свіжий ґрунт з перегноєм. Але, якщо ночі холодні (роса випадає), то укриття вже не знімаю. Такі роси, як правило, теж спори всяких хвороб приносять.

Ольга ЧЕРНОУСОВА,
ландшафтний дизайнер.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ