Неписані правила

Неписаные правила
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Не залишайте перекопування грядок на весну
  2. Не захоплюйтеся мідним і залізним купоросом
  3. Не садіть нові дерева і виноград на місці старих
  4. Не застосовуйте проти бур’янів сіль і соду

Не залишайте перекопування грядок на весну

Після збору врожаю рекомендується перекопати весь город. Так роблять на полях після збирання врожаю, але чомусь не всі власники городніх ділянок хочуть займатися цим восени, а залишають перекопування на весну.

Чим раніше виконати ці роботи, тим легше буде городнику навесні, коли клопоту і так вистачає. Перекопування до настання заморозків знижує вірогідність розмноження бур’янів і спор грибків у ґрунті, а якщо бур’яни все ж з’явилися, їх легко знищити за допомогою хімічних засобів або механічно.

До того ж органічні добрива, які вносять при перекопуванні з осені, встигають розкластися в ґрунті, і до весни ґрунт буде родючим, готовим прийняти розсаду нових рослин.

Не захоплюйтеся мідним і залізним купоросом

Багато садівників і городників, незважаючи на широкий асортимент сучасних препаратів, люблять боротися з шкідниками по-старому, активно застосовуючи мідний і залізний купорос на своїй ділянці.

Цього робити не варто, так як ефективність купоросу від фітофтори досить низька, а мідь з нього залишається в ґрунті надовго, а потім накопичується в рослинах.

Надлишок міді несприятливо позначається на здоров’ї. Безпечніше застосовувати засоби нового покоління, такі як Азотофіт, Гаупсин, Планриз, Фітоспорин.

Не садіть нові дерева і виноград на місці старих

Якщо вам довелося викорчувати дерево, і ви хочете на цьому місці висадити нове, не поспішайте.

Після того, як там росло дерево, нові плодові насадження будуть приживатися погано, до того ж почнуть хворіти. Якщо дерево було великим, з потужним корінням, ґрунт там дуже бідний. Рекомендується в цьому місці протягом кількох років вирощувати сидерати і овочі, а вже потім посадити туди нові дерева.

Це ж правило стосується і винограду. Нові саджанці погано ростуть на тому місці, де викорчували старий виноград. Краще посадити там овочі. Виняток становить тільки той випадок, якщо на місці старої посадки викопується величезна яма і засипається новим ґрунтом. В такому випадку там можна садити.

Не застосовуйте проти бур’янів сіль і соду

Багато городників бояться застосовувати гербіциди, тому активно використовують такі засоби. як сіль і сода, рясно посипаючи ними грядки проти бур’янів.

Але якщо гербіциди мають здатність до розкладання і йдуть з ґрунту без сліду, то сіль і сода там лише тільки накопичуються. Для рослин ці речовини у великій концентрації стають отрутою. Вони гублять рослинність.

Щоб їх позбутися, потрібно або міняти ґрунт, або довгий час вимивати їх з нього. Не ризикуйте з сіллю і содою, а якщо застосування гербіцидів теж викликає побоювання, використовуйте аміачну селітру. Вона швидко розкладається в ґрунті.

Аліна СВЄТЛОВА.
м. Бердянськ Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ