Навіщо потрібен осінній полив?

Зачем нужен осенний полив?
Реклама

Читати російською мовою

Багато садівників стикаються з вимерзанням плодових дерев і кущів, навіть, здавалося б, при наших вкрай м’яких українських зимах. Це відбувається через те, що кора під впливом сонця і морозів продовжує випаровувати воду. Якщо в ґрунті мало вологи, то поступово дерева висушуються і можуть постраждати від сонячних опіків.

Сухий ґрунт сильніше промерзає і верхня частина кореневої системи може постраждати, а молоді корені можуть повністю відмирати. Волога земля, навпаки, захищає коріння рослин від морозів і притягує тепло з нижніх шарів ґрунту.

Запобігти збитку можна, якщо восени наситити ґрунт навколо дерев і чагарників достатньою кількістю вологи. Тому необхідно проводити так звані вологозарядкові поливи.

Для їх проведення добре підходить час, коли дерева і чагарники вже скинули все листя, але земля ще не промерзла. Краще, якщо середньодобова температура коливається від 2°С до -1°С.

Не можна проводити вологозарядковий полив, якщо дерева не скинули листя. Це може спровокувати зростання нових пагонів, які до зими не встигнуть визріти і очікувано загинуть.

Перед поливом визначте вологість ґрунту в саду. Для цього біля дерев викопайте ямку глибиною в два штики лопати і візьміть з дна жменю землі. Загорніть ґрунт в газету або кілька шарів туалетного паперу і міцно стисніть у кулак. За результатом оцініть вологість ґрунту.

Якщо ґрунт розсипається і не утворює грудки, значить він сухий і поливати його треба рясно.

Ґрунту злипається в грудку, але на папері немає слідів вологи. В цьому випадку норму води можна зменшити на третину.

Якщо грудка землі щільна, а папір намокнув, значить, сад можна не поливати.

Кожній рослині, залежно від її віку і розміру,потрібна різна кількість води.

Для чагарників – 20-40 л.

Для молодих дерев до 5 років – 30-50 л.

Для дорослих плодових дерев старше 10 років – 100-120 л.

При поливі важливо не перестаратися, так як надлишок вологи теж шкідливий деревам і чагарникам. Якщо вода витіснить з ґрунту кисень, то коренева система почне гнити.

Щоб відміряти під кожну рослину потрібну кількість води – засічіть час, за який зі шланга наповниться 10-літрове відро. Потім вам залишиться тільки перекладати шланг і відміряти необхідний час для поливу.

Осінній вологозарядковий полив принесе тільки шкоду, якщо на вашій ділянці:

  • ґрунтові води знаходяться близько до поверхні землі;
  • ґрунти в саду важкі, глинисті, погано пропускають воду.

Також вважається, що деякі кісточкові не переносять осіннього поливу: абрикос, алича, слива, степова і повстяна вишня.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ