Квітнева обробка саду

Апрельская обработка сада
Реклама
Читати російською мовою

Якщо ви в березні (до набухання бруньок) обробили сад 5 %-вим (500 г на 10 л води) розчином сечовини, то півсправи вже зробили. Сечовина такої концентрації прекрасно прибирає всіх шкідників, що причаїлися в корі стовбура і гілок дерев та чагарників, збудників захворювань, а заодно і підживлення азотом проводиться.

Якщо ця процедура не була проведена, то зараз листові та квіткові бруньки вже починають розкриватися, ґрунт відтанув. Всі дерева і кущі треба підживити, виливаючи під кожне доросле дерево по 3-4 відра розчину (2 ст. ложки суперфосфату + 3 ст. ложки сечовини + 0,5 л банку золи на 10 л води). Розчин готується перед застосуванням.

Стовбури, необроблені восени і рано навесні (при потеплінні до 5°С), побіліть зараз розчином вапна (200 г на 10 л води з додаванням будь-якого інсектициду і прилипача). Я розводжу в теплій (20°С) воді вапно, окремо розчиняю в баночці препарат (Іскра «Подвійний ефект», Інта-Вір, Актара), змішую з розчином вапна і додаю 2-3 ст. ложки рідини для миття посуду. Потім пензлем наношу на очищений жорсткою щіткою стовбур і нижні скелетні гілки.

Як і більшості садівників, возитися з ловчими поясами ніколи. Та й кріпити їх треба було на початку березня і міняти кожні 5-6 днів. Тому після побілки стовбурів готуємо бакову суміш для обробки дерев і чагарників.

Якщо в саду є вже квітучі рослини, то готують різні склади. Для обприскування дерев і кущів з листочками, що вже з’явилися, підійдуть бакові суміші препаратів (Новосил + Скор + Актара + Магнобор (5 г) + 2 ст. ложки сечовини), при квіткових бруньках, що знаходяться у фазі рожевого бутона, беруть Циркон + Топаз + Актара або Стробі + Карбофос + Зав’язь + Сударушка.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Після цвітіння готуємо «коктейль» з Конфідора + Вектри + Зав’язі універсальної + препарати заліза в хелатній формі. У будь-якому випадку не забуваємо про прилипачі (Ліпосам, розчин господарського мила та ін.), їх не можна додавати тільки при обробці мідним або залізним купоросом. Всі склади розводяться в 10 л нехолодної, бажано відстояної, води.

Якщо ви боїтеся використовувати системні отрути від шкідників і хвороб, тоді вам на допомогу прийдуть біопрепарати. Наприклад, бакова суміш з біопрепаратів: Сіліплант (або будь-який препарат із серії гуматів) 10 мл + Циркон (1 мл) + по 2 таблетки Алірина Б і Гамаїра + 10 мл Фітоверма (можна його замінити на Актофіт). Весь цей склад розчиняється у 5 л відстояної води.

При обробці біопрепаратами враховуйте, що вони ефективно діють тільки при температурі повітря не менше 12°С і не більше 34°С. До них обов’язково потрібно додавати прилипач. Обробляти ними потрібно частіше, ніж хімічними препаратами, але інструкцію читати перед змішуванням і дотримуватися її під час роботи обов’язково у всіх випадках і при будь-якому вигляді препаратів.

Дмитро ЖИВОГЛЯД, агроном,
консультант газети «Хазяїн».
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ