Крапельний полив для помідорів

Капельный полив для помидоров
Ленты капельного полива уложены между сдвоенными рядами томатов
Реклама

Читати російською мовою

Хочу поділитися з читачами «Хазяїна» своїм, хоч і не дуже великим, але все ж, думаю, корисним досвідом облаштування крапельного поливу під помідори, вирощувані у відкритому ґрунті. Описувати всі тонкощі посадки самої розсади не стану. Тут все стандартно і більше залежить від таких поточних погодних параметрів, як температура повітря, ґрунту, зростання рослин, що висаджуються, і так далі. Бо ці значення є досить варіативними залежно від клімату регіону і конкретного сорту помідорів. Вважаю, що методів вирощування помідорів, та й взагалі будь-яких культур, стільки, скільки і городників, тому позбавлю вас від технічних викладок і великої кількості цифр.

Живу я у м. Маріуполь Донецької області, клімат у нас степовий, посушливий. Тому в цьому році вирішив застосувати крапельний полив. Раніше він мені не був потрібний, оскільки обсяг вирощування помідорів був у мене досить скромним. А цього року вирішив не віддавати в оренду мамин гектар у полі, а сам посадити там помідори. Благо, джерело поливу – невелика водойма – є неподалік.

Цього року весна не балувала теплом і сонцем, тому посадку почав у середині травня, адже томати – рослини теплолюбні. Якщо висаджувати розсаду в холодний ґрунт, то їх ріст може істотно сповільнитися, рослини деякий час будуть перебувати в шоковому стані. Вибравши теплий день, перевіривши, що на найближчий тиждень-два погода обіцяє бути теплою, приступив до справи.

Насамперед змонтував крапельний полив. Для цього протягнув уздовж ділянки еластичну пластикову трубу, в якій насвердлив дрилем отвори. Діаметр отворів я вибрав відповідно до діаметра краників, які придбав для установки в ці отвори. Відстань між отворами це, як ви могли здогадатися – відстань між майбутніми рядками на городі. Далі від кожного краника розтягую і відрізаю стрічку крапельного поливу, емітерами (отворами для виходу крапель води) до верху. Один кінець стрічки приєдную до краника, другий зав’язую на вузол і, натягнувши всю стрічку, фіксую його, прив’язавши до встромленого в протилежному кінці грядки кілочка.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Стрічка обов’язково повинна бути натягнута, щоб уникнути перегинів, які можуть перешкоджати течії в ній води.

Після монтажу поливу роблю з двох сторін уздовж кожної крапельної стрічки борозну глибиною близько 10-15 см. Відстань між траншеями виходить близько 20-30 см. Фото того, що у мене вийшло, додаю.

Проливши траншеї водою з лійки, приступаю до посадки розсади. Відстань між рослинами в траншеї зробив близько 30 см. Розсаду саджу уздовж стрічки поливу в шаховому порядку. Якщо ж ви вже висадили розсаду – теж не страшно. Стрічки крапельного поливу можна потім укласти акуратно між здвоєними рядами висаджених томатів.

Щоб не було пустот між ґрунтом і корінням рослини, злегка ущільнюю ґрунт навколо кожної рослини рукою, щоб не утворилося пустот у землі. Після висадки розсади, ще раз поливаю її з лійки, незважаючи на крапельний полив. З лійки пролити обов’язково – це потрібно, щоб вода розмила ґрунт і сприяла щільному обляганню корінням висадженої розсади.

Після закінчення посадки можна підключити воду і перевірити працездатність нашого поливу, і при необхідності усунути зайві протікання за допомогою синьої ізоляційної стрічки або застосувати інший ремонт.

Ось так, досить нескладно, можна позбавити себе зайвого навантаження, пов’язаного з регулярним поливом поля або городу.

Євгеній БУРАКОВ, фермер.
м. Маріуполь Донецької обл.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ