Контролюйте замети, а у відлигу одягайте сад у «шуби»

Контролируйте заносы, а в оттепели одевайте сад в «шубы»
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Молодняк потрібно вкрити мішком
  2. На прогулянку – з тростиною!
  3. Грудень – час масштабної пересадки

Сніг, мороз і вітер можуть залишити вас без врожаю. Як захистити сад від кліматичних сюрпризів? Допоможуть народні засоби!

Молодняк потрібно вкрити мішком

«Хазяїн» вже розповідав, як захищати сад, готуючи його до зими. Але якщо ви все ж не спромоглися обернути ніжну кору на молодих саджанцях, це ще не пізно встигнути. Коли синоптики погрожують різким пониженням температур, обмотайте стовбури, як бинтом, світлими жіночими колготками, смужками спанбонду або крафт-папером (у мішки з нього зазвичай упакований цемент). Цей захист буде дихати, а кора не випріє. Напередодні сильних морозів також можна встановити з боків деревця кілки і надягти на цю огорожу білий плетений мішок, придавивши його камінням біля основи стовбура. Пам’ятайте, що плівка для укриття не підійде!

Теплолюбним абрикосам і персикам не пересидіти зиму в мішку, розміри вже не ті. Щоб ніжні гілочки не постраждали від морозобоїн, в одне з теплих зимових «вікон» обприскати дерева розчином 3%-ої бордоської суміші (по 300 г вапна-пушонки і мідного купоросу окремо розводять в 5 л води, потім з’єднують, вливаючи купорос тонкою цівкою в «молоко», після чого проціджують). Вихід продукту – 10-літрове відро. Для кращого ефекту додайте в суміш прилипач. Краще, якщо замість тертого господарського мила це буде пакетик Липосаму: перше може стати причиною згортання вмісту розчину і утворення нерозчинних грудочок. Гілки і штамби, одягнені в «шуби», будуть відбивати агресивні сонячні промені і не постраждають від опіків. Пам’ятайте, що в морози сад обприскувати не можна! Також небажано проводити «душ» увечері, є ризик домогтися появи крижаної кірки.

Головна небезпека підстерігає стовбури взимку з півдня: в сонячні дні кора перегрівається тут, залишаючись на протилежній стороні скутою морозом. Через такий температурний перепад вона легко може розтріскатися. Щоб попередити виникнення таких морозобоїн, застроміть з південного боку від стовбурів дошки, які притінять штамби від підступних променів.

На прогулянку – з тростиною!

Наші зими непередбачувані: теплі безсніжні тижні відразу можуть змінитися тріскучими морозами, а сад по пояс замете хурделицею. Різкі перепади між теплом і холодом загрожує появою льоду на стовбурах, дуже небезпечного для штамба і скелетних гілок. Крім того, в холодному крижаному полоні гинуть плодові бруньки. Попередити нещастя завжди легше, ніж потім боротися з наслідками. Тому при появі льоду потрібно обійти сад, захопивши з собою довгу палицю або тростину. Злегка постукайте по стовбурах і великих гілках: лід трісне і відійде від кори.

Сніг на гілках – загрозливо для саду: під масою снігу дерево може тріснути, втративши частину крони. Струсіть його, похитавши гілки за допомогою палиці.

Снігові замети теж можна використовувати з користю для саду. При чищенні доріжок перекидайте сніг на клумби, альпінарій, суничник, закопайте в нього і малину з ожиною. Під такою «ковдрою» рослини добре перезимують, а навесні, наситившись вологою від душі, активно підуть у ріст. Потрібен сніг і в пристовбурних колах саджанців і дорослих дерев, але тут його варто ретельно втоптати, щоб не дати можливості гризунам дістатися під його укриттям до ласої кори. Деякі садівники після цього навіть збризкують утоптаний наст водою, щоб утворилася крижана «броня» від мишей. Потопчіться і біля посадок багаторічників і ягідних чагарників, і тут закривши підходи для зубастої братії.

Грудень – час масштабної пересадки

Саме зараз без побоювань можна пересаджувати дорослі дерева і чагарники з грудкою. Для цього з осені готують посадкові ями (від 70-80 см глибиною до 90-100 см). Коріння буде рости навіть під снігом, і весну рослина зустріне вже наполовину укоріненою. У садових і ландшафтних господарствах рослини викопують за допомогою спеціальної техніки і перед транспортуванням обшивають грудку землі мішковиною. Не знімайте її перед посадкою! Коріння легко проросте крізь неї, а з часом вона розкладеться, перетворившись на добриво.

Марія ТІТОВА.

Бордоську суміш для зимового обприскування можна замінити бургундською. Її відмінність в тому, що вапно в рецепті замінюється на кальциновану соду. Для приготування 3%-ої бургундської суміші, нам знадобиться 300 г мідного купоросу і 250 г кальцинованої соди. Методика розчинення – та ж. А ось тут в якості прилипача може виступати і господарське мило (1/2 шматка натирають на тертці, розчиняють в окропі і, помішуючи, вливають в розчин).

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ