Кабачок у відрі

Кабачок в ведре
Реклама

Читати російською мовою

Найчастіше на підвіконні ростять огірки, зелень і гострий перець. Ці культури вже прижилися в нашій свідомості як традиційні учасники зимового городу. Але деякі городники з успіхом вирощують кабачки в домі. Нічого складного в цьому немає. Досить дотримуватися нескладних правил.

Для посадки потрібно вибирати сорти раннього терміну дозрівання, які утворюють компактний кущик, що не вимагає підв’язки. Наприклад, Білогір, Немчиновський, Кавілі, Білоплідний, Білуха, Водоспад, Зебра, Мавр, Карам, Куанд, Нефрит, Патіо стар та інші.

Так як кабачок досить велика рослина, то знадобиться відро (квітковий горщик) об’ємом не менше 12-15 л з отворами для стоку води і піддоном. На дно відра укладають шар дренажу (керамзит або великі шматочки пінопласту) і насипають ґрунт.

Всім відомо, що кабачки, як і інші гарбузові культури, дуже люблять родючі ґрунти, багаті органікою. Тому для посадки потрібно приготувати ґрунт із суміші перепрілого гною, дернової землі (або компосту), торфу і піску (3:2:1:1). Можна взяти готовий ґрунт для троянд або будь-який інший з великим вмістом поживних речовин.

Насіння кабачків замочують у рожевому розчині марганцівки на 30 хвилин, а потім поміщають на вологу серветку або ватний диск для пророщування. Коли росток проклюнеться, його спочатку висаджують в торф’яний стаканчик, наповнений землею. Поливають і ставлять в поліетиленовий пакет до появи сходів.

При появі сходів на поверхні ґрунту дуже важливо або забезпечити інтенсивне освітлення фітолампами, розташовуючи їх прямо поблизу паростка на 5 см від нього, або виставити розсаду, що пробилася з ґрунту, в прохолодне місце з температурою близько 15°С.

В іншому випадку в теплі, але при нестачі освітлення паростки витягнуться і фактично будуть не в змозі дати урожай.

У фазі двох справжніх листків рослину разом з горщиком пересаджують у підготовлене відро.

Для поливу використовують відстояну теплу воду. І хоча кабачки люблять вологу, але надлишок води може бути для них згубним. Тому між поливами повинно проходити 3-5 днів, щоб ґрунт встигав просохнути.

Для гарного росту і розвитку кабачкам потрібна температура від 18 до 24°С і багато сонячного світла. В умовах квартири найкраще буде поставити відро з рослиною біля південного вікна і додатково досвічувати його лампою денного світла, штучно збільшуючи тривалість світлового дня до 14 годин на добу.

Щоб отримати плоди в кімнатних умовах, квіти кабачка потрібно перезапилювати штучно, за допомогою невеликого м’якого пензлика.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете успішно виростити кабачок в своєму домі або квартирі. І крім смачних плодів, він прикрасить ваше житло екзотичним виглядом і яскравими квітами.

Аліна СВЄТЛОВА.
м. Бердянськ Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ