Імбир отримуємо самі

Імбир отримуємо самі
Реклама

Ця екзотична рослина, надзвичайно корисна за своїми властивостями. Імбир використовують в східній кухні, приправляють ним страви і готують корисні напої. Імбирний чай став популярним і у нас, як засіб проти кашлю і для очищення організму. У Європі на Різдво готують імбирні пряники, ця традиція дійшла і до нас. Що вже говорити – це одна з найулюбленіших багатьма прянощів.

Імбир належить до ботанічної групи рослин родини Імбирні. Цей ботанічний рід налічує близько 80 видів, поширених в тропічній Азії. З них господарське значення має тільки один вид – імбир лікарський (Zingiber officinale) з Південно-Східної Азії. Це тропічна багаторічна трав’яниста рослина, що утворює гіллясте бульбоподібне кореневище. Листя вузьколанцетне, дрібні помаранчеві квітки зібрані у вертикальні суцвіття висотою 25-30 см.

Імбир можна не тільки купити в магазині, його можна виростити самостійно в горщику або контейнері у себе вдома. Зробити це просто, потрібно купити в продуктовому магазині свіжу бульбу імбиру. Найчастіше за все, у нас можна  зустріти сорт Zingiber osicinale. Не купуйте імбир в тих місцях, де продають квіти. Не часто, але можна придбати неїстівний сорт. Купувати його краще в безморозний період, щоб бути впевненим, що імбир не підморожений. Або ж уважно придивіться – часто імбир ще при зберіганні починає нарощувати молоді пагони з кореневища. Вони виглядають як зелені бруньки. Словом, виберіть незів’ялу бульбу, на якій є кілька бруньок і невеликих відростків. Знайдіть відповідний горщик або контейнер для посадки бульби.

Для одиночної бульби підійде невеликий горщик, простір якого дорівнює потрійному об’єму вашої бульби. При виборі горщика зверніть увагу, щоб він був широким, оскільки кореневище імбиру розростається в ширину. Для запобігання застою вологи заповніть дно дренажним шаром товщиною 3-5 см.

Якщо ви вирішили виростити кілька бульб одночасно, підберіть більш місткий контейнер. Заповніть горщик субстратом з садової землі, компосту, органічного наповнювача. Бульбу замочіть в прохолодній воді на 6-8 годин. Можна залишити на ніч. Якщо садите не усе кореневище, а лише його частину, то присипте місце зрізу для профілактики загнивання деревною золою. Посадіть його в землю так, щоб паростки бруньок виявилися в наземній частині бульби, полийте рослину водою.

Висаджену бульбу перший час потрібно оберігати від прямого попадання сонячних променів. Коли рослина вкорениться і приживеться, їй знадобиться більше сонячного світла. Імбир можна винести на вулицю, якщо температура повітря там не нижче 10 градусів. Це теплолюбна рослина, взимку вона знаходиться в сплячому стані. Поливати імбир потрібно регулярно, але взимку частоту поливань знижують. Не допускайте як пересихання земляної грудки в горщиках з імбиром, так і тривалого перезволоження. Для цього поливайте його тільки, коли земляна грудка зверху просохнула.

Пам’ятайте, що перезволоження неминуче приведе до загибелі рослини. Крім того листя імбиру краще себе відчуває у вологій атмосфері, потрібну вологість легко підтримувати, якщо кожен день по кілька разів обприскувати зростаючий імбир пульверизатором.

Крім того, в теплий час року можна культивувати імбир у відкритому ґрунті. Якщо починати його вирощування в кімнатних умовах можна в будь-який час року, то враховуючи довгий вегетаційний період, для подальшого дорощування в ґрунті імбир спочатку висаджують на укорінення в ємкості в лютому-березні. Навесні рослина активно проростає і після загрози заморозків, при висадці з грудкою землі відмінно продовжить рости в саду або на городі.

При цьому рекомендується дотримуватися трьох головних правил: не допускати пересушування ґрунту, частіше обприскувати, щоб не допустити всихання кінчиків листя, і злегка притінювати від впливу прямих променів сонця. З огляду на останній фактор, найкращим для посадки імбиру буде місце під кроною дерев. Оскільки тінь він переносить краще, ніж наше палюче літнє сонце.

Підживлювати імбир в ґрунті можна час від часу коров’яком, розведеним з водою у співвідношенні 1:10. Починаючи з серпня, чергуйте органіку з калійними добривами для найкращого формування нових бульб.

Перед збором врожаю повністю припиніть поливання. Наприкінці вересня листя у імбиру почне розвалюватися в різні боки, поступово жовтіючи і обпадаючи. Значить настав час викопувати кореневища.

До слову відзначити, що крім використовуваних повсюдно кореневищ, в їжу у імбиру придатні стебла і свіже листя. В них багато вітамінів і корисних речовин, проте, для отримання великих коренів сильно захоплюватися обрізуванням не варто. А ось після осіннього викопування листя залишиться в достатній кількості. Також вирослі молоді пагони імбиру можна використовувати в їжу, по мірі їх появи. Акуратно відрізуйте їх від рослини. Зібрати урожай нових бульб можна не раніше ніж через 265 днів. Викопайте їх і покладіть в холодильник.

Після викопування кореневищ їх очищують від ґрунтових залишків, видаляють придаткове коріння і 3 дні просушують на сонці.

Залежно від способу обробки розрізняють два кулінарних сорти сушеного імбиру: білий імбир (попередньо вимитий імбир, очищений від поверхневого більш щільного шару) і чорний імбир (який не піддавався попередній обробці). В обох випадках його висушують на сонці. Чорний сушений імбир має більш сильний запах і виражений пекучий смак.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ