Фрезія на балконі

Фрезия на балконе
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Головний крок – правильно посадити
  2. Як доглядати за фрезією

У сусідки на балконі ось уже кілька років цвіте в горщиках фрезія. Виглядає чудово. Різнобарв’я привернуло мою увагу, вирішила і у себе посадити. Цибулинами сусідка поділилася, зберігаю їх в теплому вологому місці. Дякую їй і за поради-напуття з вирощування цієї рослини. Буду обов’язково дотримуватися всіх рекомендацій, адже досвід, як відомо, найкращий підказувач. Скоро планую висадити.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Головний крок – правильно посадити

Заготовлені цибулини фрезії перед посадкою потрібно обробити. Достатньо витримати хвилин 20 в розчині марганцівки. Перед цим провести інспекцію посадкового матеріалу, відбракувати ті, у яких є навіть маленькі підозрілі цятки або горбки, ознаки цвілі. Зняти лусочки, що відшаровуються.

Період від посадки до цвітіння у фрезії триває до 5 місяців. Висадивши в квітні, гарний квітучий балкон отримаємо до кінця літа. Зате радувати цвітінням фрезія буде довго, а її соковита зелень зберігається до пізніх осінніх холодів.

Ґрунт краще все-таки підготувати самостійно. Це нескладно. Беремо дернову землю, додаємо наполовину менше торфу і третю частину від нього піску. Добре до цього домішати товченого деревного вугілля.

Підготовлені цибулини розкладаємо по поверхні ґрунту в балконних ящиках на відстані 5 см одна від одної. Зверху присипаємо землею і поливаємо. Ґрунт краще замульчувати торфом, щоб менше випаровувалося вологи в спекотні дні.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Як доглядати за фрезією

Якщо у вас утеплений балкон, доглядати за рослиною буде простіше. Температура для підростаючих паростків фрезії там достатня, та й світла буде вистачати. Світло потрібне, щоб паростки не витягувалися. Якщо тримаєте посадки в приміщенні, доведеться досвічувати.

У сонячні дні рослини слід прикривати – зашторити вікна, щоб вони не отримали опіки.

Підростаючі паростки потрібно підпирати, квітконоси можуть ламатися під вагою бутона. Кожна квітка розпускається по черзі, поки не покриється кольором вся китиця. Ось вона і важчає поступово. Підстрахувати кожен паросток краще опорою, зараз дуже зручні є в продажу.

Підживлювати підростаючу фрезію можна розчином комплексних мінеральних добрив. З досвіду сусідки можу підказати, що краще брати вдвічі менше, ніж вказується в інструкції до добрив, буде цілком достатньо. Вносити один раз на 2-3 тижні.

На початку осені, коли цвітіння підходить до своєї заключної фази, можна 1-2 рази внести калійне підживлення. Так підтримаємо вже не квітконос, а зелене соковите листя, яке ще деякий час буде створювати «квітковий» затишок на балконі. В цей час цибулини з підрослими дітками зможуть добре визріти, будуть готові до розмноження фрезії в наступному сезоні.

Не забуваємо: зберігаємо цибулини у вологому приміщенні з температурою 25-30°C тепла.

Аліна СВЄТЛОВА, квітникар.
м. Бердянськ Запорізької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ