Довгоносик землистий

Довгоносик землистий
Реклама

О.О.Мельничук зателефонувала і повідомила, що на грядках суниці кущі починають в’янути. При підкопуванні між корінням видно личинки, які підгризають його. Розмір їх приблизно 1-1,5 см, вигнутої форми. Під кущем їх до 10-15 штук. Зустрічаються і лялечки. Жук коричнево-сірий, розміром від 5-6 мм до 1 см. Шкідлива зона стрімко розширюється. Кущі незабаром засихають. Що це за шкідник і як з ним боротися? Пізніше електронною поштою Олена Олександрівна прислала знімки цих шкідників і стану суниці.

Довгоносик землистий
Снимок читательницы

Довгоносик землистий, синонім – сірий кореневий довгоносик – коричнево-сірий жук довжиною 5-6 мм, з коротким хоботком. Надкрила і передньоспинка покриті плоскими сірими лусочками, які маскують його під колір сухого ґрунту. Надкрила опуклі, зрощені, нижні крила не розвинені. Зовні нагадує сірого ґрунтового довгоносика. Розмножується без запліднення (партеногенез). Самців немає. Протягом року розвиваються 1-2 генерації.

Жуки виходять з ґрунту в липні – серпні та починають харчуватися листям суниці, обгризаючи його з країв. У Лісостеповій зоні України вони з’являються часто в кінці червня, під час дозрівання та збору ягід. Харчуються зазвичай вночі та в похмурі дні, вдень ховаються під грудочками землі і рослинами. У серпні – вересні самки відкладають жовто-білі довгасті яйця довжиною 0,65 мм, розміщуючи їх біля основи рослин. Кожна самка відкладає до 900 яєць. Через 13-27 днів відроджуються білі безногі личинки, які підгризають коріння і кореневу шийку суниці. Зимують вони на глибині 2-10 см під кущами суниці. Разом з личинками в ґрунті або на його поверхні під листям зимують і жуки, які навесні ушкоджують суницю і відкладають яйця. Протягом літа на заселеній землистим довгоносиком плантації суниці можна побачити і жуків, і личинок, а в червні – серпні – і ніжно-білих лялечок.

Пошкоджує суницю, викликаючи масове випадання рослин. В посушливе літо пошкоджені рослини гинуть.

Заходи боротьби. Обприскування насаджень суниці навесні, до цвітіння, і влітку, відразу після збору врожаю препаратами Актара, Актеллік. Полив і підживлення суниці. Розпушування ґрунту і знищення бур’янів. Правильна сівозміна. У присадибних і колективних садах збір і знищення жуків, а також викопування в’янучих кущів суниці та знищення личинок, які ушкоджують коріння. Для знищення личинок, що знаходяться в коренях, спробуйте обробити грядки суниці ґрунтовими препаратами Громобій, Громобій-2, Медведтокс У, Антихрущ, Діазинон. Але робити це слід після закінчення прибирання та приведення в порядок грядок суниці.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ