Догляд за деревовидними томатами

Уход за древовидными томатами
Реклама

Читати російською мовою

У розсаднику виписав деревовидні овочі.
Розкажіть, як правильно доглядати за такими рослинами?
Валерій Якович Михайський.

с. Нові Петрівці,
Вишгородський р-н, Київська обл.

Шановний Валерію Яковичу! Шкода, що ви не уточнили, які саме деревовидні овочі купили.

Одне з припущень: вам продали так зване помідорне дерево, яке насправді є гібридом томату Спрут F1 або його різновидом Спрут Сливка F1. Якщо ви посадите його на вулиці, то отримаєте звичайний томат, хоч і високорослий, котрий дасть за сезон близько 10 кг смачних і міцних помідорів.

А ось для того, щоб виростити подобу деревця з цього гібрида, потрібна опалювальна взимку теплиця.

Спершу, як зазвичай, вирощується розсада на якісному ґрунті зі своєчасними підживленнями, поливом і пікіруванням. Потім рослини висаджують в добре насичений поживними речовинами ґрунт теплиці на відстані 1,5 м одна від одної. Таке дерево, як на рекламних картинках, вирощують строго на гідропоніці з фіксованим графіком різноманітних підживлень і підсвічуванням вечорами.

Але якщо не зациклюватися на ідеалі, якого в домашніх умовах досягти складно, то можна виростити томатне деревце досить непоганих розмірів. Для цього перші 7-8 місяців томату не дають цвісти і плодоносити, а всі його сили пускають на розвиток кореневої системи і формування стовбура з гілками. Вони з часом здерев’яніють – ось і вийде подоба дерева.

Важливо! Пасинкувати помідорне деревце не можна.

А далі потрібні постійні підживлення, полив і обприскування, що запобігають хворобі. Загалом, все те ж, що і для звичайних томатів, тільки посилене, оскільки не кущик росте, а дерево, і воно хоче їсти багато, а пити – ще більше, інакше не буде йому з чого «народжувати» помідори відрами кожен день.

Оскільки томат виростає великим, то заздалегідь спорудіть йому шпалеру, яка буде підтримувати стебла. Ось таким чином у вас виросте деревовидний томат, який при належному догляді зможе плодоносити близько двох років.

Є ще варіант: ви виписали цифомандру. Це бразильське деревовидне томатне дерево. А ось воно у нас може рости тільки на підвіконні і, зрозуміло, що не триметровим, як на своїй батьківщині.

Йому потрібні сонячне світло і тепло. Застою води цифомандра не любить категорично, тому їй потрібен хороший дренаж. Поласувати невеликими червоно-фіолетовими плодами зможете вже на другий рік після посадки. Після закінчення плодоношення необхідна обрізка старих гілок, щоб наросли нові. Прогодувати цифомандра вас, звичайно, не в силах, але порадувати око зможе.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ