Червень . Напувай, підживи, захисти

Июнь. Напои, подкорми, защити
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Чагарники
  2. Малина
  3. Суниця
  4. Город
  5. Квітник

Червень недарма називають рум’янцем року. Яка навколо стоїть краса! Тепло і волога зробили свою справу: пішли в ріст городні посіви і посадки, зазеленіла і зацвіла картопля. Дерева і кущі в повному літньому вбранні. Усіма барвами веселки палахкотять квітники.

Під час цвітіння яблуні і чагарники витрачають велику кількість поживних речовин, і якщо їх не дати рослинам, то вони скинуть половину врожаю. Тому всі поливи в червні поєднуйте з підживленням. У підживлення йде все: коров’як, пташиний послід, сечовина, настій трави, азофоска, нітрофоска… «Годувати» рослини можна весь червень – один раз на 10 днів.

Не забувайте при цьому і про шкідників. Після цвітіння виходять назовні шовкопряд, плодожерка, попелиця, золотогузка, казарка – не пропустіть їх. Для обприскування підійдуть Децис, Інта-Вір, Фастак, Шерпа та інші. При бажанні їх можна замінити настоями, відварами кульбаби, полину, часнику, перцю, цибулиння.

В будь-який з цих розчинів додайте 1 г марганцівки (від парші) і 5 г борної кислоти (для закріплення плодів, щоб не обсипалися).

Для залучення корисних комах посійте під яблунями кріп, кінзу, кервель, петрушку.

Чагарники

В першій половині червня, коли йде активний ріст зеленої маси і ягід, підживіть чагарники розчином коров’яку або курячого посліду з розрахунку 2 відра на 1 кущ. Можна використовувати сечовину (20 г на 
10 л води) або азофоску (50 г на 10 л).

Ґрунт під кущами тримайте під мульчею, щоб не випаровувалася волога. Смородина – дуже вологолюбна культура, і якщо сухо, одразу скидає всі ягоди, а іноді і листя.

В середині червня на молодих листках, верхівках пагонів деяких сортів смородини та аґрусу з’являється наліт борошнистої роси, а також попелиця, пильщик, пізніше на ягодах – вогнівка.

Проти таких напастей застосувати обприскування Топазом + Інта-Віром (1 таблетка на 10 л). Можна використовувати і рослинні замінники – тютюн, золу, гірчицю, кульбабу, часник, полин. Але вони слабші, і обприскування доведеться повторити.

Малина

Часто в червні замість квітучої малини з’являються кущі з численною порослю – вірна ознака захворювання стовбуріння. Їх потрібно терміново прибрати.

Малина для зростання своїх пагонів і плодоношення витрачає багато поживних речовин і вологи, отже, потрібні поливи з курячим послідом або коров’яком з розрахунку 1 відро на 3 куща. При цвітінні від малинного жука можна застосувати обприскування часником (50 г на 
10 л) або гірчицею (40 г на 10 л).

Суниця

На суничній плантації йде цвітіння, зав’язування ягід, і зараз добре видно кущі, уражені суничною нематодою. Квітконоси у них товсті, зібрані в пучок, як у цвітної капусти. Прибирайте їх відразу. Ягід на таких кущах не буває, а ось заразити всю суничну плантацію вони можуть за 1-2 роки.

Під час цвітіння і після нього, щоб не пошкоджувати квітконоси і не забруднювати ягоди, рихлити і підживлювати кущі небажано. Проти сірої гнилі і слимаків опудріть ґрунт під кущами золою або сухою гірчицею. Ягоди можна підняти на підставки: їх добре утримують звичайні пластикові виделки, до того ж при цьому ягоди рівномірно освітлюються сонцем.

Радимо відзначити добре плодоносні кущі, щоб узяти від них вуса для розмноження.

Город

Закінчені в основному посів і садіння овочевих культур як в теплиці, так і у відкритому ґрунті. Зараз головне – вберегти їх від шкідників і хвороб, похолодань і засухи. Полоти, розпушувати, поливати, годувати, обприскувати – ось наша червнева робота на овочевих грядках. Захистити від нічних похолодань і засушення допоможе укривний матеріал, під ним рослини дихають і не згоряють, як при укритті плівкою.

З хрестоцвітною блішкою на редисці, редьці, капусті можна впоратися, опудрюючи рослини тютюном, золою, перцем. Не пропустіть цибульну муху, вона маленька, але приносить багато шкоди.

По-перше, не рвіть на цибульній грядці перо. По-друге, коли воно відросте до 15-20 см, обприскайте грядку Інта-Віром або обробіть тютюновим пилом. Пізніше можна полити розчином солі (1 кг на 10 л води; поливати з лійки по пір’їнкам – 
1 відро на 4 м грядки).

Проти борошнистої роси застосуйте Топаз.

Не забувайте про підживлення. Редиска любить вологу і азот, цибуля – золу і коров’як, томати – 
суперфосфат, огірки – сульфат калію. Полив коров’яком підійде для будь-якої овочевої культури.

Трохи зупинимося на парниках. Садівники скаржаться, що погано зав’язуються плоди томатів і огірків у закритому ґрунті. Тут причин може бути кілька. Перша і головна – неправильно підібраний сорт (гібрид). Друга теж важлива – перегрів. Температура в парнику іноді піднімається до 45°C, пилок стає вологим і запилити нездатний навіть свою квітку. Тому перші квіти, хоча і жіночі (з огірочком), все одно пожовкнуть і опадуть. Провітрюйте частіше, особливо парник з томатами.

Квітник

Поливайте квіти не часто, але рясно. Кожні 2-3 тижні підживлюйте квітучі багаторічні і однолітні комплексними мінеральними добривами, вносячи їх тільки у вологий ґрунт вранці або ввечері.

Обривайте засохлі суцвіття, щоб не допустити формування насіння і ослаблення рослин. Ґрунт можна замульчувати торфом, тирсою або сухим сіном. Це не дасть йому пересохнути і стримає зростання бур’янів.

В. ГОРЯЇНОВ,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ