Час підживлення саду

Время подкормки сада
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Азот для росту зеленої маси
  2. Встигнути до розпускання бруньок
  3. Заповнюємо нестачу сірки і магнію
  4. Чи достатньо калію і фосфору?
  5. Щоб цвітіння було рясним
  6. Ліквідуємо дефіцит мікроелементів
  7. Кожному елементу – свій час

Слід пам’ятати, що за період вегетації рослина проходить певні етапи розвитку, і на кожному етапі вона відчуває дефіцит певних речовин. Завдання садівника – дати деревам і чагарникам ті речовини, які необхідні їм саме на цьому етапі.

Азот для росту зеленої маси

Ранньою весною у рослин запускається процес вегетації, вони повинні швидко наростити зелену масу і почати формування молодих пагонів. А для цього необхідно багато азоту. В цей час вноситься половина річної дози цього елемента. Джерелом азоту можуть стати як мінеральні добрива (сечовина, сульфат амонію і аміачна селітра), так і органічні (перепрілий гній, перегній, компост, мул, настій коров’яку або пташиного посліду). В органічних добривах міститься не тільки азот, але і фосфор, калій, кальцій та інші необхідні рослинам мікроелементи, а також фітогормони – стимулятори росту.

Встигнути до розпускання бруньок

Перше підживлення потрібно провести ще до розпускання бруньок. Можна внести сухі добрива і закрити їх в ґрунт при розпушуванні ґрунту в пристовбурних колах, можна зробити розчин (1 ст. ложка добрива на 10 л води) і полити пристовбурні кола. Причому вносити добриво слід не під самий штамб, а розподілити по всьому пристовбурному колу або зробити лунку глибиною 10-15 см по його периметру і засипати або залити в неї добриво. Діаметр пристовбурного кола дорослого дерева приблизно дорівнює діаметру його крони, а для молодого дерева (до 5 років) він в 1,5 рази більше діаметри крони.

Ґрунт повинен бути вологим, якщо він вже сухий, то перед внесенням добрив його добре зволожують. Підживлення слід проводити в похмурий день або у вечірній час. Після внесення добрив дерева і чагарники рясно поливають.

Норма витрати аміачної селітри на 1 кв. м пристовбурного кола – 15-20 г, сечовини – 12-15 г/кв. м, сульфату амонію – 25-32 г/кв. м, перегною – 8-10 кг на одне доросле дерево.

Заповнюємо нестачу сірки і магнію

Щоб рослина в повній мірі засвоювала азот, їй необхідна сірка. А для нормального протікання фотосинтезу потрібен магній. Нестача цих елементів найсильніше відчувається в березні-квітні. В цей час в прикореневі кола зазвичай вносять сульфат магнію. Його можна внести і одночасно з азотним добривом. Норма витрати на одне молоде дерево – 5 л розчину (25 г на 10 л води), на дерево старше 5 років – 10 л.

Чи достатньо калію і фосфору?

Якщо восени дерева не удобрювалися, ранньою весною необхідно внести не тільки азот, але і фосфор і калій. У цьому випадку зручно використовувати комплексне добриво, наприклад суміш сечовини, суперфосфату (30 г/кв. м) і хлористого калію (10 г/кв. м).

Щоб цвітіння було рясним

Приблизно за тиждень-два до цвітіння проводять друге прикореневе підживлення. Його мета – активізувати бутонізацію, цвітіння і зав’язування плодів. В цей час слід внести 10-15% річної норми фосфорних, калійних і азотних добрив.

А через 2 тижні після цвітіння проводиться третє підживлення. Його склад такий же, як у другого підживлення.

Ліквідуємо дефіцит мікроелементів

Позакореневе підживлення допоможе ліквідувати дефіцит мікроелементів: магнію, цинку і бору. Бор потрібен перед цвітінням для стимуляції росту зеленої маси, запилення квіток і зав’язування плодів. Цинк вносять в період між розпусканням бруньок і зав’язуванням плодів. Під час активного росту зеленої маси вносять магній.

Кожному елементу – свій час

Проводячи літні та осінні підживлення, слід пам’ятати, що з кінця червня вносити азотні добрива не можна, так як азот стимулює ріст пагонів, які не встигнуть визріти і замерзнуть взимку.

Починаючи з липня деревам і чагарникам необхідні фосфорно-калійні добрива, що підвищують морозостійкість і стимулюють розвиток кореневої системи.

Єлизавета МАРТОВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ