Роботи на винограднику в липні

Работы на винограднике в июле
Зреет виноград
Реклама

Читати російською мовою

Липень – період інтенсивного росту та максимального споживання рослинами вологи і елементів живлення з ґрунту. Виноградним кущам зараз дуже потрібні вода та підгодівлі.

У надранніх і ранніх сортів ягоди починають наливатися, розм’якшуватися і приймати характерне для даного сорту забарвлення. Ось чому в цей період особливу увагу приділяють підтримці в ґрунті оптимальної вологості шляхом систематичних поливів і хорошому мінеральному живленню у вигляді підгодівлі під корінь і по листу.

Можна застосувати Монофосфат калію (70 г на відро води) з додаванням Мікому (для винограду) або Плантафол 25-50 (це 25 г фосфору і 50 г калію) і додати Міком. Все робити за інструкцією.

Якщо немає цих препаратів, то беремо 1 кг суперфосфату і висипаємо в 12-літрове відро, заливаємо гарячою водою (80-90 градусів) в кількості 10 л та іноді помішуємо. Через 24 години витяжка буде готова (можна витримати більше діб). Беремо 1 л добової витяжки і виливаємо у 10 л води, додаємо 50 г калімагнезії або сірчанокислого калію і Міком для винограду (якщо його немає, то замінюємо 10 г борної кислоти, 5-7 г сірчанокислого марганцю, 10 г сірчанокислого цинку, 1 г йодистого калію). Відступаємо від куща на 65-70 см, копаємо траншею 35-40 см шириною і 25-30 см – глибиною навколо куща або з двох сторін. Під кущ виливаємо 5-6 відер. Цим же розчином також можна обприскати рослини по листу.

Поливи найкраще проводити таким чином, щоб верхній шар ґрунту не зволожувався: це запобігає розвитку поверхневих коренів, а також збудників грибкових хвороб. Поливати краще через дренажні трубки. Калійну сіль (хлористий калій) через вміст хлору і частого хлорозу листя після внесення в ґрунт не рекомендується застосовувати на виноградниках.

У фазі розм’якшення ягід у ранніх сортів винограду з підгодівлі виключають азот. Це приблизно з 10 липня, а застосовують тільки фосфорне-калійні добрива з мікроелементами. Коли ягода починає бути м’якою, а темні сорти винограду – фарбуватися, видаляємо частину листя, що розташовані в зоні грон, у два-три етапи. Обприскувати цими препаратами тільки листя, грона – небажано.

У міру росту пагонів і пасинків систематично проводять підв’язку молодих пагонів до дроту, а також пасинкування. Малостійкі до хвороб сорти винограду обробити препаратами Стробі або Хорус, Квадріс або Ридоміл з додаванням до них колоїдної або дисперсної сірки. Обробку винограду припиняють за інструкцією. Якщо планується садити нові сорти восени, то вже можна готувати ямки 1х1х1 м, заправити їх добривами і полити.

Б. К. ГРАНКОВСЬКИЙ.
Виноградар-любитель.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ