Календар садівника: серпень

Мальчик кусает помидор
Мальчик кусает помидор
Реклама

Читати російською мовою

Настав останній місяць літа. У серпні ночі стають довшими і прохолодніше, а світлові дні коротше. Все сильніше відчуваються перепади температур в денний і нічний час доби.

Закінчується збір ягід, активно переробляються кісточкові: абрикоси, персики, сливи, вишні. Під час збору врожаю ґрунт у пристовбурному колі сильно утоптує. Якщо немає дощів, його треба рясно полити і розпушити. Поліпшення повітрообміну шляхом розпушування ґрунту сприяє зростанню активних коренів. У першій декаді серпня продовжують окуліровку кісточкових культур і починають щеплення бруньками зерняткових.

У серпні плоди наливаються та гілки під їхньою вагою можуть поламатися. Щоб уникнути цього крону слід підпирати. Для цього можна застосувати жердини, так звані чатали, у яких є рогулька або перекладина вгорі. Чатали загостреним кінцем, практично вертикально, встромляють в землю, крапка опори повинна збігтися з центром тяжкості гілки. Також можна підв’язувати гілки до стовбура або жердини, яку також кріплять до стовбура за допомогою дроту, в деревину вкручують шурупи з кільцями, до яких вже приєднують дріт. Якщо виникає небезпека пошкодження скелетних гілок, їх можна скріпити залізними скобами зі стовбуром.

У серпні проводимо річне обрізання, воно допоможе регулювати занадто швидкий ріст пагонів і підтримувати необхідну форму крони та потрібний ступінь освітленості. В цей час камбій активно зростає, рани на деревах затягуються досить швидко, камедетечі практично немає, зростання гальмується. Фітосанітарний стан дерев поліпшується, тому що видаляються всі пошкоджені хворобами та шкідниками, а також зламані гілки. Після того, як верхню частину крони знижуємо, вертикально зростаючі пагони, що залишилися, можна буде використовувати як плодоносні. Для цього їх переводять в горизонтальне положення шляхом застосування розпірок, прив’язування до нижніх гілок. Через рік з таких гілок можна буде отримати хороший урожай.

Серпень – відмінний час для висаджування суниці. У малиннику видаляємо пагони, що відплодоносили. В останній декаді можна розмножувати червону та білу смородину здеревілими живцями, потім вони вкорінюються набагато гірше.

Якщо в серпні стоїть посуха, поливайте чагарники (малину, смородину, аґрус). Видаліть сухі гілки з кущів, а для гілок чорної смородини зробіть прищипування. Якщо урожай повністю зібраний, можна провести профілактичну обробку від шкідників та ввести комплексну підгодівлю. У вишні, сливи видаліть кореневу поросль. У полуниці та суниці видаліть засохле листя і вусики. Можна почати закладати нові грядки цих рослин на майбутній рік.

Проводять збір насіння з квітів-однорічників. Також оглядають багаторічні квіти, роблять збір багатьох лікарських трав.

У серпні будують плани для посадки садових дерев, роблять розмітки, викопують ями. На вільних і непотрібних площах можна насадити сидератів, які забезпечать поживними речовинами ґрунт на весь майбутній рік. Сидерати до заморозків встигають наростити зелень, яка почне поступово розкладатися і удобрювати ґрунт. Коли урожай овочів зібрано, звільняються великі поверхні ґрунту, які можна засіяти сидеральними культурами. «Зелене добриво» допоможе утримувати ґрунт вільним від бур’янів і збагатить його мікроелементами. У наступну весну можна просто перекопати ґрунт разом із залишками сидератів. Наприклад, посадіть фацелію.

Календарь садовода: август

Серпень – найкраща пора для квітникарів. Багато квітів починають тішити прихильників своїм буянням, від їх краси і яскравого забарвлення неможливо відірвати очей. До речі, це хороший час, щоб зробити літні фотографії з квітами. Багаторічні квіти можна розсадити та поділити на інші площі квітника. Дворічні квіти, що висаджені навесні на розсаду, потрібно пересадити на постійне місце, оформивши з них клумбу. Приділіть увагу своїм півонії, флоксам, клематісам, примулі та дельфініуму. Може, їх потрібно розсадити на нові місця. Також в серпні треба висаджувати лілії.

Пам’ятаємо про боротьбу з плодожерками. Постійно оглядаємо ловчі пояси, знищуємо присутніх там лялечок і гусениць. Також вечорами збираємо падалицю, на ніч її не можна залишати, оскільки до ранку гусениці встигнуть виповзти. За необхідності проводимо обробку плодових дерев. Термін очікування до збору врожаю має становити не менше 20-30 днів.

Якщо наприкінці літа оси сильно дошкуляють, можна застосувати механічний спосіб вилову: розставити пляшки із компотом, що заграв, або будь-якою подібною рідиною. Пастки виготовляються з ПЕТ-пляшок. Шийку пляшки слід відрізати і цю воронку вставити в пляшку, щоб утруднити зворотний виліт. На дно кладеться бовтанка з варення, можна налити туди компот, пиво. Оса, потрапивши в пристрій, назад вибратися не може.

Найефективніший метод боротьби з осами – це захист грон.

Для цього спеціально під кожне гроно шиється мішечок з тюлю, який на нього надівається. При цьому оси не потрапляють всередину. Легкий матеріал сприяє вільної циркуляції повітря, що не дає розвиватися гнильним процесам. Багато виноградарів використовують розпущені мочалки, що виготовлені зі спеціальної сіточки. Підв’язувати такі мішечки найкраще дротом або прищипувати звичайними дерев’яними прищіпками.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ