Знайомтеся, це – падуан золотий!

Знайомтеся, це - падуан золотий!
Реклама

Читати російською мовою

Серед чималої кількості порід курей падуани вважаються одними із найрідкісніших домашніх птахів. І, до речі, неймовірно красивим, адже мають пишний, променеподібний чубчик, який покриває усю голівку курочки.

– Падуани відомі вже не одне століття, – розповідає Наталія Терещук, яка займається розведенням птахів цієї породи. – Батьківщиною цієї породи вважають Італію, адже в давнину падуанів розводили у міста Падуя і звідти відправляли в усі кінці світу. Тож численні покупці почали називати красивих курочок «падуанами». Назва залишилася і по сьогодні. Також сама рання згадка про цих птахів дійшла саме з Римської імперії. А в музеї Пія-Климента, що у Ватикані, можна побачити дві мармурові статуетки із зображенням цих курочок, які датуються І-ІІ століттям нашої ери. До речі, тривалий час падуанів розводили виключно як декоративних птахів. Згодом, на початку ХVIII століття, курочок привезли до Росії і там їх стали розводити як несучок, а також задля смачного м’яса. Пригадую, в дитинстві батьки часто відвозили мене до бабусі в село. А бабуся моя була гарною господинею і дуже любила птахів. Тож курочок у неї завжди було чимало. Вона завжди з турботою відносилася до них і, мабуть, прищепила і мені любов до птахів. Я тоді знала скільки років тій чи іншій курочці, як їх звати. Навіть записувала дані про кожну птаху, вела такий собі облік. Коли ж виросла, то влаштувалася на роботу на підприємства, яке займалося вирощуванням курей. І так мене ця справа захопила, що почала все більше цікавитися усіма нюансами розведення курей. А коли вперше побачила птахів породи падуан золотий то відразу захотіла собі таких. І – замовила декілька яєць. Заклала в інкубатор і згодом на світ з’явилися малесенькі пухнастики.

Завдяки старанням селекціонерів нині є декілька видів падуанів. Зокрема, падуан чорний – пір’я цих птахів має однорідний чорний окрас. Щоправда, у півників в хвостовій частині тулуба зустрічаються яскраві пір’їнки темно-синього відтінку. Білих падуанів нерідко називають «принцесами», адже їх оперення однорідно біле, а ближче до хвоста колір стає на тон темнішим. Тому птахи мають дуже красивий, елегантний вигляд. У сріблястого падуана білі пір’їнки чергуються із чорними. Особливістю падуанів окрасу шамоа є те, що вони водночас мають пір’я білого, коричневого і жовтого кольорів. Золотий падуан має жовто-золотисті пір’їнки які чергуються із чорними. Буває, що окрас роз приділяється по тулубі нерівномірно. Також є карликові падуани – їх розводять як декоративних птахів.

Сучасні породи виведені спеціально для безпосереднього контакту з людьми, тому в багатьох країнах світу їх утримують в якості домашніх улюбленців.

Власники падуанів знають, що птаха буде ходити слідом наче песик, любить коли її гладять, а ще – можуть примоститися на нозі господаря, аби лише бути поруч нього. Однією з особливостей породи є те, що птахи мають дуже спокійний і добрий характер».

Щодо догляду, то, з огляду на те, що птахи цієї породи дуже невибагливі, догляд за ними не є складним. Щоправда, потрібно подбати про те, аби приміщення для птахів сухим, просторим і світлим. А ще в зимову пору слід утеплити підлогу соломою або сіном. Річ у тім, що падуани мають схильність до простудних захворювань і тому підстилка на підлогу обов’язково повинна бути теплою. Також птахів не можна випускати на вигул у дощову та холодну погоду. Стосовно харчування, то воно повинно бути повноцінним і якісним. В його склад повинні входити зерносуміші із пшениці, вівса, кукурудзи, проса, а також вітаміни, свіжа зелень.

В холодну пору року бажано включити до раціону теплу їжу в якості якої чудово підійде варений горох, чечевиця. Окрім цього потрібно подбати і про наявність овочів та фруктів в раціоні падуанів.

Для цього найкраще підійде терта морква, яблука, капуста. Варто подбати і про премікси які багаті на амінокислоти, вітаміни та хімічні елементи які необхідні для організму птахів. І, звісно, про зелень. Її в холодну пору року можна вирощувати у ящиках в будинку. Завдяки повноцінному і якісному харчуванню курочки матимуть міцний імунітет та гарно нестимуться.

Також слід подбати і про поїлки для птахів. «Річ у тім, що падуани мають довгу «борідку» і тому коли в приміщенні де є птахи поставити звичайне коритце з водою, то пір’їнки з «борідки» будуть торкатися води, – каже Михайло Журавський, який також розводить падуанів. – Відповідно, до мокрого пір’я прилипатимуть травинки із сина, бруд. А це призводить до того, що птахи втрачають свій розкішний вигляд. І, звісно, у брудному пір’ї можуть з’явитися паразити. Тому з власного досвіду раджу встановити ніпельні поїлки завдяки яким птаха може пити досхочу воду і при цьому її оперення залишиться сухим та чистим».

Півники у вазі досягають до двох з половиною кілограмів, а ось курочки – півтора-два. А карликові завважують до 700-800 г. За рік курочки несуть до 120 яєць вагою 50 г. Щоправда, малят досвідчені господарі радять виводити в інкубаторі. Адже падуани дуже рідко самі висиджують курчаток.

– За три роки відколи займаюся розведенням падуанів лише один раз курочка сіла на яйця, – розповідає Наталія Петрівна. – Багато яєць під неї не покладеш, оскільки вона трішки більша за м’ясного голуба, а яйця майже не поступаються розмірами звичайної курки. Для експерименту підклали під квоку три яєчка, і як не дивно курка висиділа на яйцях 21 день, і лише разів 5 вставала поїсти-попити. Висиділа здорових курчат, і водила до того часу поки малюки не оперились, а потім і ще приглядала за ними та спала разом. За материнські навички можна ставити тверду п’ятірку.

Курчаток в перші дні життя варто годувати кожні три години вареним і дрібно посіченим яйцем. А також поступово вводити корма для курчаток, домашній сир, картоплю, свіжі зелень, яка багата на вітаміни і тому дуже корисна для малечі. І – обов’язково потрібно подбати про те, аби у приміщенні, де живе малеча, було достатньо тепло.

Господиня стверджує, що найкращим засобом від різноманітних захворювань є їхня профілактика. А тому кожної весни дає своїм підопічним «Чиктонік» вітамінний засіб для птахів. А ще радить включити в раціон м’ясо-кісткове борошно, достатньо зелені, овочів. І, звісно, для здорового потомства потрібно слідкувати за спорідненістю птиці, тому півника час від часу потрібно замінювати.

Підготував Олександр ТУРЧЕНЯК.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ