Символ 2021: найдивовижніші породи

Символ 2021: самые удивительные породы
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Бики королів
  2. Техаський лонгхорн
  3. Бельгійська блакитна
  4. Плюшева порода, або корова-панда

Корови вже дуже давно увійшли в життя наших предків і зараз без них ми нікуди, адже корова – це не тільки кілька тисяч літрів молока на рік… Протягом багатьох століть людина пристосовувала цю витривалу тварину під свої потреби і в результаті отримала найрізноманітніші, а часом і дивовижні породи.

Бики королів

Символ 2021: самые удивительные породы
Анколе-ватуссі, або ватуссі

У Руанді та Бурунді відома порода ватуссі, яка широко славиться своїми рогами – головною відмінною рисою. Саме її нколе з Уганди називають анколе. Представники породи вважаються священними і їх не їдять, в їжу йде тільки молоко. Це статусні тварини і саме ними здавна визначався як добробут окремої людини, так і племені в цілому.

Довжина рогів коливається в межах 1,5-3,7 м і кожен важить до 45 кг. Їх роль вельми специфічна з нашої точки зору. Це природні терморегулятори, адже всередині кожного відбувається охолодження циркулюючої там крові, яка потім надходить в організм і захищає тварину від перегріву.

Техаський лонгхорн

Символ 2021: самые удивительные породы
Техаський лонгхорн

Походження цієї породи безпосередньо пов’язане з історією освоєння і заселення території Північної Америки європейцями. Її предками є іберійські гібридні корови, в родовід яких вписані корови Середземноморського регіону з домішкою крові корів з Індії. Цим тваринам і їх нащадкам вдалося досить вдало пристосуватися до умов Дикого Заходу. За витривалість, плодючість і невибагливість ковбої завжди прощали породі один істотний недолік: вельми агресивний характер. Яким би нам це не здавалося дивним, але в США техаських лонгхорнів використовують в якості верхових тварин, а заводчики відзначають їх високий імунітет і рівень інтелекту. Роги биків виростають до 1 м, а іноді й більше, і можуть мати різну форму, від майже прямої до звивистої. Вага дорослих тварин досягає 700 кг, а ростуть ці тварини, як і їх роги, до 9-10 років. Рекордсменом же по довжині рогів є Бик Джей Ер, розмах рогів якого становить 2 м 77 см.

Бельгійська блакитна

Символ 2021: самые удивительные породы
Бельгійська блакитна

Не дивлячись на безліч «гуляючих» навколо цієї породи страшилок, насправді виникла вона завдяки лише старанням селекціонерів. Почалося все ще в ХVIII ст., а остаточно вигляд тварин сформувався лише в 60-ті рр. ХХ ст. Шерсть у цієї породи практично відсутня. При забої вихід м’яса становить близько 80 %. За сезон від корови можна отримати від 2500 до 4500 л якісного молока, жирність якого становить 3,2-4,5 %.

За багатьма показниками і характеристиками м’ясо цієї породи відповідає курячому, а шкідливих жирів у ньому набагато менше.

А ви знали? Більшість телят бельгійської блакитної породи з’являється на світ за допомогою кесаревого розтину, тому що у корів вузькі стегна.

Не дивлячись на страхітливий зовнішній вигляд, це дуже спокійні тварини.

Плюшева порода, або корова-панда

Символ 2021: самые удивительные породы
Плюшева порода

Місцем проживання плюшевих корів є ферма Лоттнера в штаті Айова, який славиться своїм сільським господарством, а ферма Лоттнера знаменита саме розведенням волохатих корів. Господар ферми Меттью Лоттнер розводив пухнастих корів протягом декількох десятиліть, попутно займаючись удосконаленням породи.

Це декоративна порода: рогів немає, вим’я не звисає, є плюшева шубка, яку спеціальним чином стрижуть. Зріст не перевищує 135 см в холці, а вага самок досягає 550 кг, самців – до 800 кг.

Корова-панда вважається однією з найдорожчих у світі. Її ціна у заводчика досягає 20 тис. доларів.

Ірина СЕЛЮТІНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ