За все тобі дякую

За все тебя благодарю
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Люди, які вважають,
що вони нікому не потрібні,
насправді часто найпотрібніші.
Еріх Марія Ремарк.

Поки політики та іже з ними (хоча не їхня це справа) сперечаються, залишати чи ні в календарі 8 Березня святковим вихідним днем, я ні на мить не сумніваюся в тому, що свято це відбудеться і в нинішньому, і в наступні роки, тому що це – свято Жінок. Наших з вами жінок. Рідних. Коханих. Відданих. Гарних. Милих… Епітети можна продовжувати до нескінченності. І раптом (з якого дива?!) взяти і скасувати! З чиєїсь примхи. Або дурості. Або недалекого розуму.

«Це все одно, – поділився своєю думкою В. Г. Олійник з м. Дніпра, – що взяти і скасувати… весну! Але вона все одно прийде, тому що такий закон природи. А жінка – дитя цієї самої природи. Боже створіння!» І заперечити тут Віктору Григоровичу нічого. Та й навіщо? Що заперечувати?..

Другий наш читач – І. С. Гнідин з м. Первомайська Миколаївської області розвинув цю тему: «Деяким чоловікам однієї жінки завжди мало. А іншим – мало вічності, щоб бути з однією. Жоден поет не зможе нічого додати до надзвичайної краси біблійного портрета доброчесної жінки, описаної у Книзі Притч Соломонових. Її чистота і благочестя, скромність і працьовитість, турбота і ніжність з блиском зображені в 22-х біблійних віршах». І тут я повністю поділяю думку Івана Сергійовича, тому що сам час від часу повертаюся до цієї книги. Думаю, що не погрішу проти істини, коли скажу, що дуже коротко і ємко всю суть Притч Соломонових передав уже покійний і геніальний український артист Богдан Ступка:

Не закохуйся в обличчя,
Не закохуйся в вбрання,
А закохуйся в ту душу,
Що потрібна для життя!
Бо краса – це сон зрадливий,
Раз присниться – та й нема.
А душа – це все на світі,
Що потрібно для життя.

Хто ще не встиг, раджу прочитати останню главу Приповістей Соломона, де описується портрет доброчесної жінки. Цей уривок настільки вражає, що переказувати його дуже важко: легко щось упустити, а без цього не вийде єдиного, цілісного портрета. Порівняти образ доброчесної жінки можна хіба що з дзеркалом, у яке може заглянути кожна представниця прекрасної половини людства і перевірити, наскільки вона відповідає біблійному образу.

Біблія звертає особливу увагу на те, наскільки безрадісним було б життя чоловіка, якби йому не була дарована жінка – втіха, дружина і помічниця в усіх справах. Не секрет, що багато сучасних чоловіків іноді переоцінюють свою роль в сім’ї, звеличуючись над дружиною, хоча Бог чітко вказує на рівність між чоловіком і жінкою: «Також і ви, чоловіки, поводьтеся розсудливо з дружинами, шануючи їх, як спільних спадкоємиць благодатного життя».

А Віктор Гюго у своєму романі «Знедолені» розвиває цю думку: «Найвище щастя в житті – це впевненість у тому, що вас люблять, люблять заради вас самих. Душа шукає іншу душу і знаходить її. І ця знайдена і випробувана душа – жінка». Волт Вітмен також стверджує, що «великий чоловік на землі і в століттях, але кожна йота його величі виникає від жінки».

Цитувати мудрі думки різних класиків на вічну тему можна до нескінченності. І при цьому не відчути жодної втоми або непотрібності. Жінка, кохання, сім’я – актуальні завжди. Вони вічні. Тому нікому не дано цього скасувати, а тим більше – відняти. Так що, будемо святкувати, вітати, дарувати подарунки, зустрічати весну і радіти всьому тому, що у нас є.

Кожен чоловік має зараз можливість підписатися під цими словами. Я вже підписався. Тому що, як стверджує Ліна Костенко, «ішли дві долі різними шляхами, на роздоріжжі долі обнялись». Нам один без одного в цьому житті – ніяк. Залишається лише за все, за все подякувати і низько вклонитися в ноги. І не тільки в жіночий день…

Володимир Заїка,
редактор всеукраїнського тижневика «Хазяїн».

Притча


Бездонна цистерна

Один чоловік під час сильної посухи ділився водою зі своєї цистерни з сусідами і знайомими. Через відсутність дощів багато водойм в окрузі в той рік пересохли.

Дружина цієї людини була незадоволена тим, що він ділився водою з іншими, стала залякувати чоловіка, що при такій витраті живильної вологи їх цистерна скоро виявиться зовсім порожньою.

Чоловік почав стежити за ємкістю, вимірював кожен день у ній рівень води. На свій превеликий подив, він зауважив, що глибина води залишалася постійною. А незабаром і зовсім виявив під цистерною джерело свіжої, чистої води. Про це подружжя дізналося лише тоді, коли воно стало ділитися своєю водою з іншими.

Не будемо забувати християнський урок: поділися з ближнім!

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ